Samsun'da meydana gelden selde büyük çapta maddi zarara uğrayan Yabancılar Çarşısı esnafı, kiralarının ertelenmesi talebinde bulundu. Esnaftan gelen talep üzerine Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi gündemine gelen ve zararın telafi edilmesine yönelik kiralık dükkanların ödemelerinin ertelenmesini içeren madde komisyona havale edildi.

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Eylül Ayı Toplantısı 1. Oturumu Meclis Başkanvekili Nihat Soğuk başkanlığında yapıldı. Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıda 34 gündem ve 6 gündem dışı olmak üzere toplam 40 madde görüşüldü. Toplantıda gündeme alınan 40 madde, daha kapsamlı görüşülmek üzere ilgili komisyonlara havale edildi.
Meclise gelen ek gündem maddelerinden biri, 3 Eylül'deki selde büyük zarar gören Yabancılar Çarşısı esnafıyla ilgili konu oldu. Esnaftan gelen talep üzerine, zararın telafi edilmesine yönelik kiralık dükkanların ödemelerinin ertelenmesini içeren madde, önce gündeme alındı, daha sonra komisyona havale edildi.

Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç: "Terme artık daha aydınlık" Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç: "Terme artık daha aydınlık"

ATAKUM'UN EK BÜTÇE TALEBİ MECLİS GÜNDEMİNDE

Ayrıca daha önce Millet İttifakı’ndan İYİ Parti’li üyelerin ‘ret’ oyu ile kabul görmeyen Atakum Belediyesi ek bütçe talebi maddesi de eylül ayındaki ilçe belediye meclisinde CHP ve İYİ Parti meclis üyelerinin oy çokluğu ile kabul edildi. Atakum Belediye Meclisi’nden geçen 244 milyon TL’lik ek bütçe talebi maddesi bu kez de ek gündem maddesi olarak Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi gündemine geldi. “Atakum Belediye Başkanlığı 2023 yılı bütçesine ek ödenek konulması ile ilgili 77 ve 82 sayılı kararın gündeme alınarak Belediye Kanunu’nun 25. maddesi uyarınca karara bağlanması” talebini içeren ek gündem maddesi oy birliği ile meclis gündemine alındı. 

İPEK'TEN SORU ÖNERGESİ

Ayrıca, ağustos ayında oy çokluğuyla meclisten geçen, Bulvar AVM'nin altında bulunan 3 katlı ve 550 araç kapasiteli Tekel Otoparkı'nın 10 yıllığına ihale yöntemiyle kiraya verilmesiyle ilgili CHP Grup Başkanvekili Hasan İpek de soru önergesi verdi. İpek, "Tekel Otoparkı'nın kiralanması durumunda içilerin durumu ne olacaktır? Belediyemizde çalışmaya devam edecekler midir? Yeni imzalanan toplu iş sözleşmesinden burada çalışan işçilerimiz ve belediyemizin şirketlerinde çalışan işçilerimiz de yararlanabilecekler midir? Bulvar AVM'nin altındaki Tekel Otoparkı'nın aylık net kazancı ne kadardır?" sorularını yöneltti. Meclis Başkanvekili Nihat Soğuk, soru önergesinin kapanış oturumunda cevaplandırılacağını söyledi.

ELVAN İLHAN

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.