Samsun’da Seçim… Oy Kullanma İşlemi Sürüyor

samsun-secım 6 hazıran1
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da Seçim… Oy Kullanma İşlemi Sürüyor  Samsun’da 6 Haziran tarihinde 14 mahallede muhtarlık ara seçimi, 1 mahallede ise ihtiyar heyeti ara seçimi heyecanı yaşanıyor

Samsun’da 6 Haziran tarihinde 14 mahallede muhtarlık ara seçimi, 1 mahallede ise ihtiyar heyeti ara seçimi heyecanı yaşanıyor

samsun muhtar secim 6 haazirann 1 Samsun

14 MAHALLEDE YAPILIYOR
Yüksek Seçim Kurulu (YSK), ‘yapılacak seçimler’ alanında ‘muhtarlık’ ve ‘ihtiyar heyeti’ seçimlerinin yapılacağı mahalleleri ve tarihlerini açıklaması üzerine Samsun’da 14 mahallede ara seçim heyecanı yaşanıyor. 1 mahallede sadece ihtiyar heyeti seçimi, diğer 1 mahallede ise hem muhtarlık hem de ihtiyar heyeti ara seçimi yapılıyor.

samsun muhtar secim 6 haazirann 6 Samsunsamsun muhtar secim 6 haazirann 1 Samsun

BİN 900 SEÇMEN

Samsun’da 18 yıldır 19 Mayıs Mahallesi Muhtarlığı görevini yürüten Güven Öztürk’ün 17 Şubat tarihinde korona virüsten hayatını kaybetmesi sebebiyle mahalleli, yeniden seçime gitti. Muhtar adayları Ayperi Türkoğlu, Burçin Karadağ, Öznur Dumlupınar’ı sabahın ilk saatlerinde seçim heyecanı sardı. Toplam 3 bin 534 nüfusu olan 19 Mayıs Mahallesi’ndeki mahalli idareler muhtarlık ve ihtiyar heyeti/meclisi üyeliği seçimlerinde bin 900 seçmen oy kullanmak için sandık başına gitti.

samsun muhtar secim 6 haazirann 5 Samsun

MAHALLEMİZ İÇİN 
Muhtar adayı Ayperi Türkoğlu “Muhtarımızın vefatı ile birlikte yeniden bir ara seçim gerçekleşiyor. İlgi hayli var, kazanacağıma inanıyorum. Ben çok geç öğrendim, diğer adaylar daha organize çalıştılar. Çok heyecanlıyım, adil bir seçim olsun, demokratik bir seçim olsun. Her şeyden önce hayırlısı olsun, bizim için, mahallemiz için” şeklinde konuştu.

samsun muhtar secim 6 haazirann 3 Samsun

ÇOK HEYECANLIYIM

Muhtar adayı Öznur Dumlupınar, “Eski muhtarımız Kovid-19’dan dolayı vefat etti. O yüzden mahalleli olarak yeniden seçime gidiyoruz. Ben de azasıydım. Güven ortamından seçimimizi yapıyoruz. Sabahın erken saatlerinde seçimimiz başladı. Şu anda 2010 seçmenimiz var. Çok heyecanlıyım” dedi.

samsun muhtar secim 6 haazirann 4 Samsun

ADALETLİ OLSUN

Muhtar adayı Burçin Karadağ da, “Muhtarımız vefat etti, Allah rahmet eylesin, iyi bir insandı. Ben de iddialıyım. Muhtarlığı güzel bir şekilde devam ettireceğime inanıyorum. Adaletli bir seçim olsun” diye konuştu.

samsun muhtar secim 6 haazirann 2 Samsun

İŞTE O MAHALLELER

YSK tarafından belirtilen listeye göre bugün Samsun’da şu mahallelerde muhtarlık ara seçimine gidildi:  Asarcık Esentepe Mahallesi, Tekkeköy Gölceğiz Mahallesi, Canik Uluçayır Mahallesi, Canik Çamalan Mahallesi, İlkadım 19 Mayıs Mahallesi, İlkadım Fatih Mahallesi, İlkadım Gürgendağ Mahallesi, Ladik Şıhlı Mahallesi, Çarşamba Çınarlık Mahallesi, Havza Ağcamahmut Mahallesi, Havza Karabük Mahallesi (İhtiyar heyeti), Havza Orhaniye Mahallesi, Atakum Aksu Mahallesi, Atakum Sarıtaş Mahallesi ve Vezirköprü Özgüney Mahallesi (İhtiyar heyeti ve muhtarlık seçimi).

YASAK YOK!

Samsun’da bugün  Seçimin yapılacağı yerlerde  pazar günü sokağa çıkma yasağı uygulanmayacak. Seçimlerde görev alacaklar ve seçmenler kısıtlamadan muaf tutulacak.

 

 

 


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir