doğa calven cemre
 
5s dikey akın bilgi

Samsun’da Santrale Suç Duyurusu!

samsunda-santrale-suc-duyurusu-0111-manset
Daha Fazla Göster

Samsun’da Santrale Suç Duyurusu! Samsun’un Çarşamba İlçesi’nde biyokütle enerji santralinin, mühürlenmemesine tepki gösteren davacılar ve çevreciler suç duyurusunda bulunmaya hazırlanıyor

Samsun’un Çarşamba İlçesi’ndeki biyokütle enerji santrali ile ilgili ‘ÇED gerekli değildir’ kararının bozulmasının ardından yasal süre dolmasına rağmen mühürlenmedi. Davacılar ve çevreciler, tesisin mühürlenmemesi nedeniyle yeniden harekete geçerek suç duyurusunda bulunmaya hazırlanıyor.

WhatsApp Image 2021 11 01 at 18.57.55 1 Ana Manşet

BASIN AÇIKLAMASI YAPACAKLAR

Çarşamba İlçesi’nde biyokütle enerji santrali için ‘ÇED gerekli değildir’ kararının iptal edilmesinin ardından davacılar ve çevreciler, tesisin mühürlenmesini bekliyor. Yasal sürenin dolmasına rağmen tesisin mühürlenmemesini tepkiyle karşılayan davacılar ve çevreciler, önümüzdeki günlerde bir basın açıklaması gerçekleştirerek, Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunacak.

WhatsApp Image 2021 11 01 at 18.57.56 Ana Manşet

‘ELEKTRİK ÜRETMİYOR’

Santralin 29 Ekim’den bu yana üretim yapmadığını kaydeden SAMÇEP Sözcüsü, Elektrik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Özdağ, “Tesis mühürlenmedi ama elektrik üretip üretmediğini takip ediyoruz. 29 Ekim’den bu yana elektrik üretmiyor. Hakkımızı arayacağız. Çarşamba Ovası’nda, evinin bahçesinde santral istemeyen herkesle ortak mücadeleyi yürütmeyi sürdüreceğiz. SAMÇEP bileşeni tüm STK’lar bu davanın arkasında” dedi.

WhatsApp Image 2021 11 01 at 18.57.55 Ana Manşet

Merve İLHAN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir