doğa area duru
 
5s dikey arslan bilgi

Samsun’da Sanayi Atağı OSB’ler Büyük Rol Oynuyor

Samsun'da Sanayi Atağı OSB'ler Büyük Rol Oynuyor
Daha Fazla Göster

Samsun’da Sanayi Atağı OSB’ler Büyük Rol Oynuyor STSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, OSB’lerin önemine dikkat çekerek, şehrin gelişmesinde büyük bir rol oynadığını söyledi

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, kentte 7 OSB bulunduğuna ve 10 bin kişiye istihdam sağladığını söyledi. Başkan Murzioğlu, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın müjdesini verdiği tersane bölgesinde yer alan OSB’nin tüzel kişiliğinin oluşturulması için ise çalışmaların başladığını belirtti.

İVME KAZANIYOR

STSO Haziran ve Temmuz Olağan Meclis Toplantısı Meclis Başkanı Haluk Akyüz başkanlığında Davut Altan Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleşti. Meclis üyeleri pandemiden dolayı 17 ay sonra ilk defa yüz yüze geldi. Toplantıda konuşma yapan Başkan Salih Zeki Murzioğlu, “Zorlu bir değişim geçiriyoruz, bununla birlikte şehrimizin pek çok açıdan ivme kazandığını görüyoruz. Şehrimizde yaklaşık 10 bin kişiye istihdam imkanı sağlayan 7 adet organize sanayi bölgesi bulunuyor” dedi.

ÇALIŞMALAR BAŞLADI

“Samsun sanayisinin gelişmesi için şehrimizin büyük bir beklenti içinde olduğunu ve bununla ilgili çözüm önerilerimizi her platformdan dile getiriyoruz” diyen Başkan Murzioğlu sözlerine şu şekilde devam etti: “Yine öneri olarak dile getirdiğimiz tersane bölgesinde yer alan 266 hektar büyüklüğündeki yeni OSB alanının yer seçiminin 5 Temmuz itibarıyla kesinleştirdiğini Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank Samsun ziyaretinde açıkladı. OSB tüzel kişiliğinin oluşturulması çalışmaları başladı.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir