doğa calven duru
5s akın bilgi

Samsun’da Şaka Gibi Olay! O Skandal ‘Pes’ Dedirtti

samsun-hukuksuz-yenı
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da Şaka Gibi Olay! O Skandal ‘Pes’ Dedirtti “Hukuksuz başkan” başlığıyla manşette yer alan haberimizden sonra gelen bilgilendirmede bir başka skandal daha ortaya çıktı. Hilmi Akpınar’ın makam odasının kapısında asılı isimliğe “daire başkanı” ibaresini kendi kendine yerleştirdiği ifade edildi

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde sözleşmeli personelin yasal olmadığı halde “Abone İşleri Daire Başkanı” olarak atanmasını “Hukuksuz başkan” başlığıyla manşetten yayınladıktan sonra SASKİ İlçe Hizmetleri Daire Başkanı Celal Şenaslan’dan gelen bilgilendirme notu, bir başka skandalı daha ortaya çıkardı.

samsun hukuksuz baskan 6 temmuz 1 Ana Manşet Samsunda Saka Gibi Olay O Skandal Pes Dedirtti1 2 Ana Manşet

 

MASKİ’DE DE BENZER YÖNTEM
Malatya Büyükşehir Belediyesi MASKİ’de Tesisler Daire Başkanı olarak göreve başlatıldıktan sonra bu atamanın yasalara uygun olmadığı gerekçesiyle iş akti feshedilen Hilmi Akpınar, bir süre sonra Samsun Büyükşehir Belediyesi SASKİ’de sözleşmeli olarak çalışmaya başladı. Hilmi Akpınar’ın MASKİ’de olduğu gibi SASKİ’de de “Abone İşleri Daire Başkanı” olarak göreve başlaması ve makam odasının kapısında da söz konusu ibarenin bulunmasına rağmen yasal olmadığı için onun yerine imzaları  İlçe Hizmetleri Daire Başkanı Celal Şenaslan attı.

Samsunda Saka Gibi Olay O Skandal Pes Dedirtti1 1 Ana Manşet

KENDİ KENDİNİ BAŞKAN YAPMIŞ
Samsun Medya Grubu’nun yayın mecralarında “Hukuksuz başkan” manşetiyle yer alan haberlerle ilgili olarak Yazı İşleri Müdürü Merve İlhan’a bilgilendirme notu gönderen SASKİ İlçe Hizmetleri Daire Başkanı Celal Şenaslan, “Bir iki düzeltme yapmak istiyorum” ifadeleriyle başlayan bilgilendirme notunda, Akpınar’ın makam kapasındaki isimliğe kendi kendine adını unvanını yazdırdığı ifade edildi.

Samsunda Saka Gibi Olay O Skandal Pes Dedirtti1 1 Ana Manşet

İŞTE O İFADELER
Haberimizi doğrulayan Celal Şenaslan, Akpınar’ın yasal olarak daire başkanı olmadığını ve imza yetkisinin de bulunmadığını belirterek, bilgilendirme notunda şu ifadelere yer verdi: “İlçe Hizmetleri Daire Başkanı olarak Abone İşleri Dairesi Başkanlığına da ben vekalet ediyorum. İlçe Hizmetleri Dairesi Başkanlığı olarak bize bağlı 13 ilçe var. Takdir edersiniz ki ilçelerde İçme suyu, kanalizasyon ile ilgili bütün hizmetlerin yürütüldüğü Daire Başkanlığımızın iş yükü bir hayli fazla. Bu durumda haberde adı geçen arkadaş sadece bize yardımcı olma anlamında işleri takip ediyor. Diğer taraftan köylerimizde abone çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyoruz. Dolayısıyla tüm sahada zaten yoğun olan işimiz yaz mevsimi ile daha da yoğunlaştı. Bu anlamda bize destek olmaktadır. Yeni Daire Başkanı atanana kadar destek olmaya da devam edecektir. Yoksa Daire Başkanlığına atanması gibi bir durum asla söz konusu değil, kanunen de mümkün değildir. Kapıdaki isimliğe gelince; kapıda zaten Abone İşleri Dairesi Başkanı isimliği vardı. Kendi ismini, iş ve işlemler için görüşmeye gelen vatandaşlara kolaylık olsun düşüncesiyle biraz da maksadını aşarak Daire Başkanı isimliğinin altına koymuş.”

 

 


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir