doğa area duru
 
5s dikey akın bilgi

Samsun’da Sağanak Yağış!

Samsun’da-Sağanak-Yağış!1
Daha Fazla Göster

Samsun’da Sağanak Yağış! Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü’nün günlerdir uyarısını yaptığı sağanak yağış , Samsun’da  etkili oldu

Karadeniz Bölgesi’nde kuvvetli yağışlar devam ediyor. Samsun’da sabah saatlerinde etkili olan kısa süreli sağanak vatandaşları korkuttu.

Önce Doğu Karadeniz, ardından Batı Karadeniz sel felaketlerine maruz kaldı. Sellerde 10’larca can kaybı yaşandı. Orta Karadeniz’de de yağışların şiddeti artmaya başladı. Meteorolojiye göre 3 gün boyunca gök gürültülü sağanak yağışın etkili olması beklenen Samsun’da 3 günlük periyotun ilk sağanağı sabah saatlerinde düştü.

AW393622 01 Ana Manşet

Yaklaşık 10 dakika süren ve bardaktan boşalırcasına yağan sağanak nedeniyle cadde ve sokaklarda anlık su birikintileri oluştu. Sağanağın şiddeti azalınca su birikintileri de kısa sürede çekildi.

AW393622 02 Ana Manşet

Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan uyarılarda Samsun’un bugün (Cumartesi) için parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı ve yerel sağanak ve gök gürültü sağanak yağışlı olması tahmin ediliyor.

AW393622 03 Ana Manşet

Samsun’da yağışlı havanın salı gününe kadar sürmesi bekleniyor. Yağışların zaman zaman kuvvetli ve çok kuvvetli olabileceği uyarısı yapıldı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir