Samsun’da Ramazanda ‘Göz Hakkı Uygulaması’

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da Ramazanda ‘Göz Hakkı Uygulaması’ Samsun’da bir market, çocukların ücretsiz olarak meyve ve çeşitli çerezlerden faydalanabileceği bir reyon oluşturdu

Samsun’un Atakum İlçesi Cağaloğlu Bulvarı üzerinde bulunan bir market, ”Çocuklar için ücretsiz göz hakkı reyonu” oluşturdu. Ramazan ayında başlatılan uygulama sayesinde çocuklar gönüllerince , meyve ve çeşitli ürünleri tüketebilecek.

samsun goz hakki 2 Ana Manşet

DENİZLİ’DE GÖRDÜK
Denizli’de bir manavdan görüp böyle bir reyon oluşturduğunu belirten market görevlisi Yılmaz Kaplan, ”Mağaza sorumlusu bu durumu bana anlattı, ben de yapabileceğimizi söyledim. Parası olan var, olmayan var. Biz de böyle bir şey yapmak istedik. ”Çocuklar için ücretsiz göz hakkı reyonu” yazılı bir afiş hazırladık. Sadece meyve yok, çeşitli abur cuburlar da mevcut. Çünkü çocukların canı sadece meyve istemeyebilir ‘ ifadelerini kullandı.

samsun goz hakki 3 Ana Manşet

 

ÇOCUKLUĞUMU ANLATIYOR
Meyveleri günlük olarak değiştirdiğini dile getiren Kaplan, ”Bu sabah çoğunu değiştirdim. Kısıtlama olmasına rağmen reyonumuza rağbet var. Çocuklar gelip alıyor. Hazırladığımız bu reyon, bana çocukluğumu anlatıyor. Çocuk olmak gibi güzel bir duygu yok. Hem bizim hem de çocuklarımızın bu duyguyu yaşayabilmesi adına güzel bir işe imza attık. Onlar bu reyonu kullandıkça mutlu oluyoruz. Canı ne kadar isterse alabiliyor. Günlük olarak meyvelerimizi değiştiriyoruz. Çocuklarımız taze taze yesin istiyoruz”’ şeklinde konuştu.

Emre ÖNCEL, Mustafa İNAN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir