Samsun'un Atakum İlçesi'nde mahkeme tarafından iki kez yürütmeyi durdurma kararı verilen otel projesi ihalesi, katılan olmayınca 2. kez iptal edildi.

Samsun'da havada dehşet! Samsun'da havada dehşet!

GERGİNLİK YAŞANDI

Bu arada, Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi'nde alınan kararla otel yapılması için satışa çıkarılan Atakum ilçesindeki Kurupelit Yat Limanı’nda bulunan itfaiye ve düğün salonu binalarının bulunduğu arsanın satış ihalesinin yapılacağı salona girmek isteyen Kurupelit Marina Dayanışması üyeleri ile belediye personeli arasında gerginlik yaşandı.

ALKIŞLI PROTESTO

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından satışa çıkarıldığı için tepkilere neden olan alanın ihalesi öncesi Kurupelit Marina Dayanışması üyeleri ve vatandaşlar ek hizmet binası önünde hazır bulundu. Ellerindeki pankart ve dövizlerle oturma eylemi yapan dayanışma üyeleri ihale salonuna girmek istedi. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı ihale yapılacak binanın önünde toplanan eylemciler, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'i alkışlarla protesto etti. Yargıya taşınan ve 2 kez yürütmeyi durdurma kararı verilen otel projesi ihalesi de ikinci kez katılan olmayınca iptal edildi.

SAĞDUYU ÇAĞRISI

İhaleye katılım olmamasının sevindirici olduğunu kaydeden Kurupelit Marina Dayanışması Sözcüsü Dr. Nedim Ecevit, "İstiyoruz ki tamamen iptal edilsin. Halkın malını halktan gizli şekilde satmaya çalıştılar. Temsilci olarak birileri alınabilirdi. Gerçi ihaleye katılan olmadı ve bunun haberi de çok geç verildi. Halka eziyete dönüştürdüler olayı. Oturdukları yerden bir karar alıyorlar, halk buna karşı geliyor ama ihaleye katılan oluyor ya da olmuyor ama inatlaşma devam ediyor. Bundan sonraki süreçte ne olacak bekliyoruz. Umarız sağduyulu davranır. Dileriz ki Sayın Demir, halkın bunu istemediğini, halkın parkına sahip çıktığını fark eder" diye konuştu.

BORA KARA

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.