Samsun'un İlkadım İlçesi'nde yaşayan Kemal Parlak, evinde 50-60 arası güvercin beslerken eşinin sesten rahatsız olması üzerine  her sabah erken saatlerde  Cumhuriyet Meydanı'na gelerek, burada güvercinler  için kuş yemi satıyor.

DERDİ PARA DEĞİL 

İşine  ticari gözle bakmadığına belirten Parlak, "Bu işi ticaret olarak yapmıyorum. Bir bardak yemi 1 liraya satıyorum. Ama parası olmayıp kuş beslemek isteyen çocuklara bedava yem veriyorum" dedi. 

BAĞIM KOPMADI

Hayvanları sevdiği için bu mesleği yaptığını belirten Parlak, “Hayvanları çok seviyorum. Hatta evimin üst katında 50-60 arası güvercin besliyordum. Daha sonra eşimin çok ses yapıyorlar her yer pisleniyor demesi üzerine kuşlarımı verdim. Kuşlarımı verdim ama kuşlardan kopamadığım için burada yem satmaya başladım" diye konuştu. 

AİLELER ANLATSIN

Çocukların istemeden de olsa güvercinleri yaralayabildiğini kaydeden Parlak şöyle konuştu: "Çocuklar küçük olduğu için güvercinlerin ne kadar hassas hayvan olduklarını anlayamıyorlar. Ama anne babalarından ricam. Çocuklarına güvercinlerin hassas hayvan olduklarını anlatsın. Çocuklarda küçük olduğu için güvercinlerin kanadını çekiyor, peşinde koşarken üzerine basıyor. Ailelerin bu konuda daha hassas olması gerekiyor." 

Esra VURAL, Yasin YILDIZ