doğa calven cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Samsun’da O Santrale Mühür

samsunda-o-santrale-muhur-2810-sonn
Daha Fazla Göster

Samsun’da O Santrale Mühür Samsun’un Çarşamba İlçesi’nde bulunan biyokütle enerji santraline,
yargı kararından sonra mühür vurulacak

Samsun’da Çarşamba İlçesi’nde biyokütle enerji santrali için ‘ÇED gerekli değildir’ kararının iptal edilmesinin ardından, tesisin mühürlenmesi için harekete geçen davacılar hukuk mücadelesini kazandı. Vatandaşlar gece geç saatlere kadar santralin kapısında adeta nöbet tutarak kararın uygulanmasını bekledi.

İKİNCİ KEZ MÜHÜR VURULACAK

Alınan kararla, Eğercili Mahallesi’ndeki Çarşamba Biyokütle Enerji Santrali’nin kapısına tesisin soğutulması ve işçilerin dışarı çıkarılmasının ardından 2. kez mühür vurulacağı öğrenildi. Biyokütle enerji santralinin 11 Mayıs 2020 tarihinde mühürlenmişti.

WhatsApp Image 2021 10 28 at 18.43.19 Ana Manşet

DİLEKÇE VERİLMİŞTİ

Samsun 3. İdare Mahkemesi ‘ÇED gerekli değildir’ kararını bozması sonucunda, yöre sakinlerinden oluşan davacılar, tesisin tüm faaliyetlerinin durdurulması ve mühürlenmesi için valiliğe dilekçe vermişti.

WhatsApp Image 2021 10 28 at 19.43.44 Ana Manşet

MÜHÜR NÖBETİ

Bu arada, kararın uygulanmasının son gününde yöre sakinleri ile STK temsilcileri mühürleme kararı haberiyle birlikte santralin kapısında, nöbet tutmaya başladı. Alınan bilgiye göre, santralde soğutma işlemlerinin tamamlanmasıyla birlikte faaliyetin durdurulacağı öğrenildi.

Merve İLHAN

 

Yorumlar kapalı.