doğa yataks duru
       
5s dikey izosam bilgi

Samsun’da Duruşmada Karar! ‘Ben Değil Çarşambalı Çiftçiler Beraat Etti’

samsundaki-o-santral-davasında-karar
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da Duruşmada Karar! ‘Ben Değil Çarşambalı Çiftçiler Beraat Etti’ Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Çarşamba Biyokütle Enerji Santrali kararına ‘Evet’ diyen AK Parti ve MHP’li meclis üyelerine hakaret ettiği gerekçesiyle yargılanan TKP İl Başkanı Belmanur Kartal beraat etti

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin AK Partili Meclis Üyesi Ahmet Avcı ve MHP’li Meclis Üyesi İsmail Sevindik’in şikayeti üzerine TKP Samsun İl Başkanı Belmanur Kartal’a açılan davanın ikinci duruşması dün 11. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Meclis üyelerine hakaret ettiği gerekçesiyle yargılanan TKP İl Başkanı Belmanur Kartal beraat etti.

WhatsApp Image 2021 06 30 at 20.43.09 Ana Manşet

BEDEL ÖDEYEN HALKTIR

Duruşmaya destek veren yöre halkına, çevre ve kitle örgütü temsilcilerine teşekkür eden Belmanur Kartal ise şunları söyledi, “İlk günden bugüne haykırdık; ‘bu dava yöre halkına, ovasına ve geleceğine sahip çıkan tüm yurttaşlarımıza açılmıştır’ dedik. Bugün son sözü söylerken de belirttiğim gibi, hakarete uğrayanlar meclis üyeleri değil, bu karara onay verenler yüzünden bedel ödeyen halkımızdır. Beraat kararı, işte bunun tescilidir. Dolayısıyla, ben değil Çarşambalı çiftçiler beraat etmiştir.”

WhatsApp Image 2021 06 30 at 20.43.10 Ana Manşet

 


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir