PTT A.Ş. ile Vakıf Katılım arasında imzalanan iş birliği protokolü, Türkiye Kart Projesi'ni bankacılık işlemleriyle de entegre ediyor. PTT Pul Müzesi'nde gerçekleştirilen imza töreninde konuşan PTT A.Ş. Genel Müdürü Hakan Gülten, kent içi toplu ulaşımda kullanılan kartlarda yeni bir dönemin başlayacağını vurguladı.

Samsun'da 'Yüzme bilmeyen kalmasın' projesi Samsun'da 'Yüzme bilmeyen kalmasın' projesi

Gülten, Türkiye Kart'ın 2025 yılına kadar ülke genelinde 81 ilde faaliyete geçirileceğini belirtti. Proje kapsamında farklı şehirlerin toplu ulaşım kartlarının birbirleriyle entegre edileceğini ve bu sayede vatandaşların farklı şehirlerde de aynı kartla toplu taşıma araçlarından faydalanabileceğini ifade etti. Türkiye Kart'ın 2024 sonuna kadar ülke genelinin yüzde 50'sine ulaşması hedefleniyor.

KAREKOD VE CEP TELEFONU İLE DE YAPILABİLECEK

Türkiye Kart, şehir içi toplu ulaşım araçlarında tüm sistemlerle entegre olacak şekilde tasarlandı. Yurttaşlar, Türkiye Kart ile bulundukları şehrin dışında da toplu taşıma araçlarından kolayca faydalanabilecekler. Gülten ayrıca, Türkiye Kart'ın kredi kartlarına da sunulacağını ve dünya çapında benzersiz bir teknoloji olduğunu vurguladı.

Öte yandan, Türkiye Kart Projesi ilerleyen dönemlerde şehir içi toplu ulaşım kartlarının kullanımını sona erdirecek bir yapıya sahip olması bekleniyor. Proje, karekod ve cep telefonu ile ödeme sistemlerini de destekleyerek vatandaşlara kullanım kolaylığı sağlayacak.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Kaynak: kamu son haber