Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, yaptıkları 'Karpuz Tarlada Kalmasın' kampanyası ile piyasada karpuz fiyatlarını dengelediklerini açıkladı.

Atakum Belediye Başkanı Deveci, üreticiye destek vermek amacıyla kilosu 1 TL'den sattıkları karpuzlar sayesinde pazar ve manavda karpuz fiyatının düştüğünü söyledi.

Ahmet Demircan Kanal S TV'de açıkladı: "Tekkeköy'deki şehir hastanesinin zemininde su çıktı" Ahmet Demircan Kanal S TV'de açıkladı: "Tekkeköy'deki şehir hastanesinin zemininde su çıktı"

KAMPANYAMIZ ÖRNEK OLDU

Eski Samsunspor Kulübü Başkanı İsmail Uyanık ve taraftarlar ile birlikte başlattıkları 'Karpuz Tarlada Kalmasın' kampanyası sonuç verdiğini belirten Cemil Deveci, şöyle konuştu:

"Karpuz Bafra’da tarlada 30-40 kuruş, Atakum’da 4.5 TL. Bu işte bir terslik var deyip Samsunspor tarafları ve bazı gönüllü iş insanlarının desteğiyle böyle bir uygulama gerçekleştiriyoruz. Bir şeyin daha bilinmesi gerekiyor, karpuz olgunlaşıp kökünden koparılınca 7-8 günde tüketiciye ulaştırılamazsa çöpe gidiyor. Diğer ilgililerde Tarımın Paydaşlarıyla işbirliği yaparak üretimi tüketimle orantılı olarak planlayabilirse, fiyatlar inip çıkmaz, birisi ağlarken diğeri gülmez. Proje amacına ulaştı, piyasa fiyatları dengelenmeye başladı, bizim de amacımız buydu. Bir şey daha oldu bizim bu uygulamamız Türkiye’nin her yerinden duyuldu ve örnek oldu" dedi.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.