Samsun'da "O Doktora Kurşun Atarım" Diyen Hasta Yakını Hakkında Flaş Karar Samsun'da "O Doktora Kurşun Atarım" Diyen Hasta Yakını O Hastaneye Yaklaşamayacak! Samsun'da bir devlet hastanesinde meydana gelen olayda, görev yapan doktor hakkında "O doktora kurşun atarım" ifadelerini kullanan hasta yakınının hastaneye yaklaşması yasaklandı

"DAYAK DEĞİL KURŞUN ATARIM"

Samsun'da bir devlet hastanesinde görev yapan Uzman Doktor hakkında, hasta yakını tarafından SABİM Hattı'na yapılan başvuruda; "Gördüğüm yerde o doktoru boğup öldüresim var!", "Hastaneye gidip de 2 doktor mu vuralım, tokatlayalım?", "Millet gidiyor, sağda solda doktor dövüyor, vuruyor, adamlar haklıymış!", "Ben o doktora dayak değil, kurşun atarım!" ifadelerinde bulundu.

İl Sağlık Müdürlüğü'nün durumu kendisine bildirmesi üzerine Uzman Doktor; Üyesi olduğu Hekim Birliği Sendikası Samsun İl Temsilcisi ile irtibat kurdu.

ÖLÜMLE TEHDİT EDİLEN DOKTOR ŞİKAYETÇİ OLDU

Ölümle tehdit edilen Doktor, Hekim Birliği Sendikası Avukatı ile İlyasköy Polis Merkezi'nde "şikayetçi" sıfatıyla ifade verdikten sonra da Samsun Adliyesi'ne başvurdular.

Samsun'da "Bilinçli Tüketici Bilinçli Nesiller Projesi" tanıtıldı Samsun'da "Bilinçli Tüketici Bilinçli Nesiller Projesi" tanıtıldı

AYNI GÜN KARAR VERİLDİ

Olayın önemi ve aciliyetine binaen, Mahkeme aynı gün kararını verdi.

HASTANEYE YAKLAŞMASI YASAKLANDI

Ölümle tehdit içerikli ifadeleri nedeniyle ilgili kişinin, uzman doktorun çalıştığı hastaneye yaklaşması yasaklandı ve bir dizi güvenlik tedbirine hükmedildi.

HEKİM BİRLİĞİ SENDİKASI, SOSYAL MEDYA'DAN DUYURDU

Hekim Birliği Sendikası, akşam saatlerinde Twitter hesabından yaptığı açıklamada kararı takipçilerine duyurdu. Büyük bir ilgi gören paylaşım sonrası, çok sayıda hekim, kararı beğendiler ve kendi profillerinde paylaştılar.

DR. ERDEM: "MAHKEME KARARI ÇOK OLUMLU" 

Hekim Birliği Sendikası Samsun İl Temsilcisi Uzman Doktor Pınar Çelikkıran Erdem yaptığı açıklamada; "O kişinin meslektaşımızın kendisine, ailesine, evine ve çalıştığı hastaneye yaklaşması, telefon, whatsapp, sosyal medya vs kanallar ile iletişim kurması Mahkeme Kararı ile yasaklandı". dedi.

HUKUK MÜCADELEMİZİ KURTARACAĞIZ

Mahkeme'nin tedbir kararını değerlendiren Dr. Erdem; "Biz Hekimler; darp ediliyoruz, hakarete uğruyoruz, tehdit ediliyoruz ve hatta öldürülüyoruz. Hukuk sisteminin bu sefer hızlı karar alarak yanımızda olduğunu görmek çok sevindirici. Hekim Birliği Sendikası olarak, üyelerimiz ve meslektaşlarımız için hukuk mücadelemizi sürdüreceğiz." dedi.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.