Samsun turizminin can damarı: Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti Samsun turizminin can damarı: Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti

Gençleri anlamak ve onları daha yakından tanımak, gençlerle ilgili ön yargılardan arınmak amacıyla Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) iş birliğinde düzenlen programda Millî Eğitim Bakanlığı Bakan Danışmanı Erol Erdoğan "N’apsak bu gençleri" temalı konferansı verdi. SBB Atakum Sanat Merkezinde düzenlenen etkinlik eserlerin sergilendiği açılışla başladı. Programın açılış konuşmasını yapan Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet İrfan Yetik, “Bu çok anlamlı günde burada bir arada olmanın haklı kıvancını yaşıyoruz. Zira pırıl pırıl gençlerimiz, sevgili öğrencilerimiz, Müdürlüğümüz ile MÜSİAD Samsun Şubesi iş birliğinde, ülkemizdeki israfın önlenmesi, tasarruf bilincinin geliştirilmesi, kamuoyunda farkındalık oluşturulması için etkili çözümler bulunmasını hedefleyen üç kategoride düzenlediğimiz, 'Ortaokul öğrencileri arası resim, lise öğrencileri arası karikatür ve afiş yarışması, 'Tasarruf – İsraf Programı' 'Tasarruf Et, İsraf Etme' temalı yarışmalar için yaptıkları çalışmalarla, birbirinden güzel eserlere imza attılar. Hepsini yürekten kutluyorum. Bu vesileyle de tasarruf ve israfla ilgili bilincin dalga dalga yayılarak ülkemizde yaşayan her bir birey için örnek teşkil etmesini temenni ediyorum" dedi.

"ÜZERİMİZE DÜŞEN GÖREV VE SORUMLULUKLARIN BİLİNCİNDEYİZ"

İrfan Yetik şunları söyledi:"Bizler; bilgi çağı olarak nitelendirdiğimiz çağımızda, ülke kalkınmasını sağlayacak olan gençlerimizin modern çağın gereklerine uygun olarak yetiştirilmesi için üzerimize düşen görev ve sorumlulukların bilincindeyiz. Bu bağlamda; 'Gençliğin Olduğu Her Yerdeyiz', '21. Yüzyıla Hazır Gençliğimiz' sloganlarıyla; maziden atiye kurduğumuz köprünün, 'Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli'nin mihenk taşı liseli gençlerimizle 9 kez 'Kantin Buluşmaları' ve 19 kez de 'Gençlerle Buluşma Konferansları' projelerimiz kapsamında bir araya geldik. Yine; gençlerimizin hitabet becerilerini geliştirmek, topluluk karşısında konuşma yetilerini desteklemek, topluma değer katan şahsiyetleri daha yakından tanımalarını sağlamak amacıyla bu yıl üçüncüsünü düzenlediğimiz 'Hitabet Yarışması' sayesinde öğrencilerimize, Türk edebiyatına ve kültürüne damga vurmuş şair ve yazarlarını tanıma ve tanıtma fırsatı verdik. Gençlerimiz Sezai Karakoç’u, Rasim Özdenören’i, Necip Fazıl Kısakürek’i ve onların hayatlarını, eserlerini, bakış açılarını, medeniyet yaklaşımlarını, topluma örnekliklerini yeniden yaşadılar ve muhteşem sunumlar yaptılar. Bir kez daha ilgi, istek ve beklentileri doğrultusunda çok yönlü desteklediğimiz gençlerimizi tebrik ediyor, yürekten kutluyorum" diye konuştu.
MÜSİAD Samsun Şube Başkanı Hasan Tahsin Şengül de gıda kayıpları ve israfın, açlık ve kötü beslenme ile birlikte oluşan küresel sorunların yüksek düzeyde bir ekonomik zarara yol açtığını ve bunun da bir ülkenin ekonomik kaybı ve çevre üzerinde olumsuz etkilere sebep olmasıyla ilgili istatistiki veriler paylaşarak, Türkiye’deki gıda kayıplarını ve israfı önleyerek, azaltarak ve yöneterek hem tüketim hem üretim bakımından sürdürülebilir gıda sistemlerine katkıda bulunan bir ülke haline getirmenin öneminden bahsetti.
Millî Eğitim Bakanlığı Bakan Danışmanı Erol Erdoğan’ın “N’apsak bu gençleri” temalı konferansı ile anlamlı dakikalar yaşanan program yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin takdimiyle sona erdi.

PROGRAMA O İSİMLER KATILDI

Programa ayrıca Atakum Kaymakamı Kemal Yıldız, Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Ağar, İl AFAD Müdür V. Seyit Ahmet Seldüz, Ticaret İl Müdürü Kürşat Turpçu ve protokol üyeleriyle gerçekleştirilen programa çok sayıda öğrenci, öğretmen ve veliler de katıldı.

İHA

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Editör: Aslı Atasoy