doğa yataks duru
 
5s dikey izosam bilgi

Samsun’da Muhtardan Su İsyanı! ‘Vicdanınız Yok Mu?’

Vicdanınız Yok Mu Samsun’da Muhtardan Su İsyanı098765765
Daha Fazla Göster

Samsun’da Muhtardan Su İsyanı! ‘Vicdanınız Yok Mu?’  Samsun’da; İlkadım İlçesi Gürgendağı Mahallesi Muhtarı Muhittin Arslan, su sıkıntısı çektiklerini, deredeki suyun boşa aktığını belirterek, yetkililerin sese kulak vermesini istedi

WhatsApp Image 2021 08 07 at 17.49.21 Samsun

WhatsApp Image 2021 08 07 at 17.49.18 Samsun

Samsun’un İlkadım İlçesi Gürgendağı Mahallesi Muhtarı Muhittin Arslan, su sorunu yaşadıklarını, derede akan suyun boşa gittiğini belirterek, “Vatandaşımız, günlerce susuz. Vicdanınız, yok mu? Dereden su boşa akıp gidiyor, bir çözüm bulun artık” diyerek adeta isyan etti.

WhatsApp Image 2021 08 07 at 17.49.19 Samsun

CUMHURBAŞKANINA DA TAŞIYACAK
İlkadım İlçesi Gürgendağı Mahallesi Muhtarı olan Muhittin Arslan, ağustos ayında vatandaşın su sıkıntısı çektiğini, sorunu yetkililere iletmesine rağmen, henüz bir çözüm bulunamadığını diğer yandan da deredeki suyun boşa aktığını ve SASKİ’nin deposundaki pompalamanın yetersiz olduğunu belirterek, sorunu cumhurbaşkanına kadar taşıyacağını dile getirdi.

WhatsApp Image 2021 08 07 at 17.49.20 1 Samsun

DEFALARCA ANLATTIM
Gürgendağı Deresi’nde suyun boşa aktığını ve defalarca konuyu gündeme getirip yetkililere ilettiğini kaydeden Arslan, “Bu dere yaklaşık 7-8 kilometrelik. Buradan su boşa akıyor. Eski bakanlarımızdan Veysel Eroğlu, ‘Su akar, Türk bakar deniliyor. Ama bundan sonra, su akınca Türk bakmayacak biz bu suları değerlendireceğiz’ demişti. Ben bu sorunu Samsun’da DSİ ve yetkililere günlerce ve defalarca anlattım, videolar da gönderdim. Şu ana kadar bir çözüm üretilmedi ” dedi.

WhatsApp Image 2021 08 07 at 17.49.20 Samsun

VATANDAŞ GÜNLERDİR SUSUZ
SASKİ’nin deposunda pompalamada sıkıntılar olduğunun da altını çizen Arslan şunları söyledi: “Deponun pompası küçük olduğu için yeterli suyu basamıyor. Dolayısıyla vatandaşımız günlerdir susuz. Bize pompanın değişeceği ve büyütüleceği söylendi. Bu mevsimde ağustosta bu su boşa akıp gidiyor. Vicdanınız, yok mu? Bunu görün artık. Ben söyleye söyleye usandım. Bu su büyük pompalarla basılmalı, 300-500 tonluk depolar yapılmalı. Hayvancılıkla uğraşan arkadaşlarımız var ayda 500 veya bin TL fatura ödüyor. Gerekirse Cumhurbaşkanına kadar ulaşacağım. Bu suyun böyle boşa akıp gitmesi beni çok üzüyor. Yani bu değerlendirilirse bu şehrin meyve ve sebze ihtiyacı bile buradan karşılanabilir. Bunu yetkililere anlatamadım, inşallah bu isyanım, dikkate alınır.”

 

WhatsApp Image 2021 08 07 at 17.49.19 1 Samsun

 

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 1 ay önce

    Samsunun en büyük problemi içmesuyu sağlanan sudan sulama yapılmasıdır. Kaçak sulama yapılmasa Samsun da su her yere yeter