doğa yataks cemre
 
5s dikey arslan bilgi

Samsun’da Minikler Trafikle Tanıştı

samsunda-minikler-trafikle-tanisti-0810
Daha Fazla Göster

Samsun’da Minikler Trafikle Tanıştı Samsun İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından miniklere trafik eğitimi verildi

Samsun İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri miniklere; ilk olma özelliğine sahip Seyyar Trafik Halısı Parkurlarıyla, geleceğin bilinçli yaya ve şoförlerini yetiştirmek için, uygulamalı trafik eğitimi verdi.

WhatsApp Image 2021 10 08 at 13.03.22 Foto Galeri

TÜRKİYE’DE BİR İLK

İl Emniyet Müdürlüğü’nün sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Seyyar trafik eğitim halısını, trafik polisi kıyafetini, şapkaları, akülü arabalarımızı alıp öğrencilerimizi okullarında ziyaret ediyoruz. Öğrencilerimize önce sınıflarda teorik trafik eğitimi veriyor, daha sonra okul bahçesinde, okullarda kullanılacak olması yönüyle ilk olma özelliğine sahip, yaya ve okul geçitleri, kavşaklar, trafik işaret levhaları ve ışıklı sinyalizasyon işaretleri, akülü arabalar bulunan trafik eğitim halısını kuruyoruz” denildi.

WhatsApp Image 2021 10 08 at 13.03.23 1 Foto Galeri

DÖNEM BOYUNCA DEVAM EDECEK

Açıklamaya son olarqak şu ifadeler eklendi: “Proje ile trafik polisi gibi giyinen öğrencilerimize trafik kültürünün kazandırılması, öğrendikleri teorik trafik bilgilerini uygulama fırsatı verilmesi ve okul dışında her an karşı karşıya kalınan trafik ortamını sağlamayı amaçlıyoruz. Trafik Eğitim Halısında çocuklar eğlenerek vakit geçirirken, aynı zamanda trafik kurallarını öğreniyorlar. Seyyar trafik parkuru ile eğitim faaliyetlerimize eğitim-öğretim dönemi boyunca, ilimiz okullarında, ulaşım imkanları yetersiz, şehir merkezlerinden uzak olan köy okullarında, yerinde uygulamalı olarak devam edilecektir.”

WhatsApp Image 2021 10 08 at 13.03.23 Foto Galeri

Ethem Ozan ŞAHİN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir