doğa area cemre
 
5s dikey akın bilgi

Samsun’da Memurlardan Zam Teklifi Tepkisi

Memurlulardan Zam Teklifi Tepkisi, Adil Ve Enflasyonun Ezemeyeceği Bir Maaş Olmalı
Daha Fazla Göster

Memurlardan Zam Teklifi Tepkisi Samsun Eğitim-Bir-Sen 1 No’lu Şube Başkanı ve Memursen İl Temsilcisi Hamdi Yıldız, maaşların adil, enflasyonun ezemeyeceği bir rakamda olmasını talep etti

WhatsApp Image 2021 08 13 at 12.59.36 Samsun

Samsun Eğitim-Bir-Sen 1 No’lu Şube Başkanı ve Memur-Sen İl Temsilcisi Hamdi Yıldız, hükümet ile Memur-Sen arasında devam eden toplu sözleşme sunulan ilk teklifi kabul etmediklerini belirterek, “Beklentilerimizi karşılayacak enflasyonun ezemeyeceği maaş istiyoruz” dedi.

WhatsApp Image 2021 08 13 at 12.59.37 Samsun

BEKLENTİYİ KARŞILAMIYOR

Memur ve memur emeklilerinin maaş ve aylıklarına 2022 ve 2023 yıllarında yapılacak zammın belirleneceği 6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinde, 2022 yılının ilk 6 ayında yüzde 5, ikinci 6 ay için de yüzde 6, 2023 yılının ilk ayında yüzde 6, 2023’ün ikinci yarısında ise yüzde 6 ve enflasyon farkı teklif edildi. Ancak bu rakam memur temsilcilerini memnun etmedi. Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Samsun Eğitim-Bir-Sen 1 No’lu Şube Başkanı ve Memursen İl Temsilcisi Hamdi Yıldız, rakamların beklentileri karşılamadığını söyledi.

‘OLDU BİTTİ’ iLE DEĞİL, PAZARLIKLA

“Öyle görünüyor ki; bu teklif hazırlanırken çarşı pazardaki fiyatlar, yüksek enflasyon, kurdaki yükseliş ve alım gücündeki düşüş gözetilmemiştir” diyen Yıldız, “Teklif bu gerçekleri dikkate almayan, yetersiz, eksik ve beklentilerimizin altında bir tekliftir. Biz diyoruz ki; memura zammı enflasyon değil kamu işvereni vermelidir. 3600 Ek Gösterge konusunda kapsamı genişletilmiş, bütün kamu görevlilerini mutlu edecek, net takvime bağlanmış bir teklif sunulmalıdır. Toplu sözleşme bir ‘oldu bitti’ ile değil zaman baskısı olmadan pazarlıkla neticelenmelidir. Bunun için de yeni ve kapsamlı bir teklifin hazırlanarak; 5. Dönem Toplu Sözleşmenin zararlarını tazmin edecek, kayıplarımızı giderecek, memuru enflasyona ezdirmeyecek, yeni bir teklifin pazartesi gününe kadar sunulmasını istiyoruz” diye konuştu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir