Uzman Anahtar Arslan Jant Lastik cemre
 
Samsun Sürücü Kursu Uzmanlar Petrol Mega Halı Yıkama

Samsun’da Memurlar ‘Geçinemiyoruz’ Dedi, Bordro Yaktı

featured

Samsun’da Memurlar ‘Geçinemiyoruz’ Dedi, Bordro Yaktı KESK Samsun Şubesi üyeleri, ekonomik sorunlar nedeniyle geçinemediklerini insanca yaşanacak ücret talep ettiklerini belirterek, bordro yaktı.

WhatsApp Image 2022 01 14 at 18.28.56 5 Ana Manşet

Samsun’da KESK üyeleri, ekonomik sorunlar nedeniyle fatura ve borç yüklerinin arttığını öne sürdü ve bordrolarını yakarak, protesto etti.

“TOPLU SÖZLEŞME YENİLENSİN”
İlkadım İlçesinde bir araya gelen KESK Samsun Şubeler Platformu üyeleri, ellerinde ‘Toplu Sözleşme Yenilensin’, ‘Bodrolarımızı Yakıyoruz’ dövizleri taşıp ekonomik sorunların giderek arttığını belirterek yetkilere seslendi.

“KOŞULLAR AĞIRLAŞIYOR”
Grup adına açıklamalarda bulunan Uğurcan Albak, tüketilen her şeyin fiyatının dövizle arttığını belirterek, “Yoksulluğumuz arttı. Gittikçe ağırlaşan koşullarda bırakalım altı ay sonrasını yarın nasıl bir ülkeye uyanacağımızı bilmiyoruz. KESK olarak, tüm kamu emekçilerini insanca yaşamaya yetecek bir ücret talebine sahip çıkmaya, hayat pahalılığına, adaletsiz vergi sistemine, yoksulluk, yolsuzluk ve israf düzenine karşı emeğin haklarını korumak için birlikte mücadele etmeye çağırıyoruz ve yoksulluğumuzun belgesi bordrolarımızı yakıyoruz” ifadelerini kullandı.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

WhatsApp Image 2022 01 14 at 18.28.56 4 Ana Manşet WhatsApp Image 2022 01 14 at 18.28.56 3 Ana Manşet

Uygulamayı Yükle

Samsun'a Dair Tüm Haberleri Yakından Takip Etmek İçin Uygulamamızı İndirin.