ÇARŞAMBA'DA OPERASYON

Samsun’un Çarşamba ilçesinde bulunan cadde ve ara sokaklarda, umuma açık iş yerlerinde, şüpheli araç ve kişiler üzerinde 26 Ekim 20.00-22.00 saatleri arasında Kuzey Firtinası-1 operasyonu gerçekleştirildi. Operasyonda 6 ateşli silah ve 9 kesici alet ele geçirildi. Uygulamada 789 kişi, 153 araç ve 14 iş yeri kontrol edildi. Uygulamada sürücü belgesi olmayan ve kurallara uymayan sürücülere 12 bin 572 lira cezai işlem uygulandı.

OPERASYONA 12 AMİR, 24 EKİP VE 89 PERSONEL KATILDI

İl Emniyet Müdürlüğü, Çarşamba ilçesinde gerçekleştirilen asayiş uygulaması hakkında bilgi verdi. Emniyetten yapılan yazı açıklamada, “İlimizde kamu düzeninin ve genel asayişin sağlanması, halkımızın can ve mal güvenliğinin temini, suç işleme hazırlığında bulunan şahısların caydırılması, aranan şahısların yakalanması, suç ve suçlu ile mücadele ederek halkın güvenlik içinde yaşadığı duygusunun pekiştirilmesi, meydana gelen olaylara en hızlı şekilde müdahale edilmesi ve halkımızın emniyet teşkilatımıza olan güvenin artırılması amacıyla, 26 Ekim 20.00-22.00 saatleri arasında Çarşamba ilçesinde Kuzey Firtinası-1 operasyon koduyla ilçe merkezinde bulunan cadde ve ara sokaklarda, umuma açık iş yerlerinde, şüpheli araç ve kişiler üzerinde Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı 12 amir, 24 ekip ve 89 personelin katılımıyla yapılan genel asayiş uygulamasında suç ve suçlular ile mücadele edilmiştir” denildi.

"ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR"

Açıklamada ayrıca operasyon hakkında şu bilgiler verildi:“14 umuma açık iş yerleri denetlenmiş olup, 1 iş yerine canlı müzik yayın belgesi olmadan müzik yayını yapması nedeniyle tutanak tanzim edilmiştir. Yapılan denetlemede 789 şahıs sorgulanmış ve 153 araç kontrol edilerek 1 araç sürücüsüne alkollü ve sürücü belgesi olmadan araç kullandığı için, 1 araca ‘dur’ ikazına uymamaktan idari para cezası uygulanmıştır. 2 adet ruhsatsız tabanca, 1 adet mesken bulundurma ruhsatlı olmak üzere toplamda 3 adet tabanca, bu tabancalara ait toplam 120 adet 9x19 mm çapında fişek el geçirilmiştir. 2 adet kurusıkı tabanca ve 1 adet ruhsatsız tüfek bulunmuş, 9 adet amaç dışı bıçak tespit edilerek idari işlem uygulanmıştır. Suç ve suçlu ile mücadele kapsamında yürütülen çalışmalarımız aralıksız devam etmektedir.”

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.