Samsun’da Kuyumcular Sezondan Umutsuz

Samsun'da Kuyumcular Sezondan Umutsuz
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da Kuyumcular Sezondan Umutsuz Samsun Kuyumcular Odası Başkanı Salih Özman, düğün sezonu ile ilgili umutsuz olduklarını söyledi.

 

Samsun Kuyumcular Odası Başkanı Salih Özman, düğün sezonunun yaklaşmasına rağmen eski heyecanlarını kaybettiklerini belirterek, bu sezondan umutsuz olduklarını dile getirdi.

DOĞRUDAN ETKİLEDİ
Türkiye’de bir yılı aşkın süredir devam eden pandemi nedeniyle etkilenen sektörlerin başında gelen kuyumcular, düğün sezonunun yaklaşmasına rağmen, eski hareketliliği yakalayamayacaklarını düşündüklerini ve piyasadaki işsizliğin, tüm sektörleri olduğu gibi kendilerini de doğrudan etkilediğini ifade etti.

28 dugun 1 Ana Manşet 28 dugun 3 Ana Manşet

‘ÇOK İŞSİZLİK VAR’
Yaklaşan düğün sezonu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Samsun Kuyumcular Odası Başkanı Salih Özman, “Geçen sene umudumuz vardı. Geçen yıl yaz aylarındaki vaka sayıları şu anda yaşadığımızın onda biri kadardı. Düşük vaka sayılarına rağmen umduğumuzu bulamadık. Yaz sezonu kısa sürdü. İnsanlar dışarı çıkmıyordu. Şu anda pandemi biraz daha kanıksandı. Bu yıl başladığında da açıkçası çok umudumuz vardı. Türkiye aşılama ve koronavirüs ile mücadelede örnek gösterilecek bir durumdaydı. Bugün gelinen noktada tablo son derece vahim ve bizim umutlarımız kırılmış durumda. ‘Bu kadar da işsizlik olur mu?’ dedirtecek kadar çok işsizlik var. Bari yazı kurtaralım istiyoruz” dedi.

28 dugun 2 Ana Manşet

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir