doğa yataks duru
       
5s izosam Mega Halı

Samsun’da Korona Etkisi! Talep Arttı

samsunda-arsalara-talep-artti
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da Korona Etkisi! Talep Arttı Samsun Emlakçılar Odası Başkanı Mevlüt Oral, koronavirüs salgınından dolayı vatandaşarın şehir hayatından uzaklaşmak istediğini bu durumunda arsa satışlarını hareketlendirdiğini söyledi

Korona virüs döneminde şehir hayatından bunalan vatandaşlar sakin bölgelere göç etmeye başladı. Pandemiden kaçmak isteyen vatandaşlar doğa ile iç içe kırsal mahallelerde ev ve arsa satın almayı tercih ediyor. Samsun Emlakçılar Odası Başkanı Mevlüt Oral, konut ve arsa satışlarındaki son durumu değerlendirdi.

AW317414 03 scaled Ana Manşet

KÖYE KAÇARIM DİYORLAR

Mevlüt Oral, yüksek faizlerin konut satışını etkilediğini belirterek, “Faizler 0,64, 0,72 seviyelerindeyken bir hareketlenme vardı. Şu anda ise kademe kademe faizler 1,70’e kadar yükselince piyasada bir durgunluk hakim. Piyasanın canlanması için faizlerin tekrar düşmesi lazım. Piyasada arsa üzerinde bir hareketlenme var. Vatandaş artık ‘gerekirse ben köye kaçacağım’ diyor. Çevre mahallere kaçmaya çalışıyor” dedi.

TALEP ARTTI

Vatandaşın en çok arsaya talep gösterdiğini ifade eden Mevlüt Oral, “Belirli bir yerlerde arsa da kalmadı. Artık vatandaş kenar mahallelere kaymaya çalışıyor. Oralarda da fiyatlar aldı, yürüdü. Vatandaş diyor ki ‘oradaki arsanın değeri budur, benimki neden yapmasın.’ Yapmaz diyorum seninki tarla, arsa değil. Vatandaş da tarlayı arsa niyetine satmaya çalışıyor. Köylü kendine göre haklı. Kaliteli bir daire varsa hemen satılıyor. Faizler yüksek olmasına rağmen fiyatların düşmesini beklerken yerinde sayıyor. Özellikle Atakum civarında 1 artı 1 dairelerde talep vardı. Bu dairelerin şimdi herkesin elinde kaldığını görüyorum. Sebebi ise üniversitelerdeki öğrencilerin olmamasıdır” diye konuştu.

Oral, vatandaşın yatırımlarını dolara altına değil gayrimenkule yapmaları gerektiğini sözlerine ekledi.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir