BAFRA İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNE DAVET ETTİ

 Trafik Denetleme Büro Amirliğinde görevli polis memuru Mustafa Karaca, ilçe merkezinde kırmızı ışık ihlali yaptığını gördüğü bir aracın plakasından sürücüye ulaşarak İlçe Emniyet Müdürlüğüne davet etti.

PARA CEZASI YERİNE EĞİTİM 

Sürücüye para cezası yazmak yerine eğitim veren Karaca, trafik sinyalizasyon ve kavşak fotoğraflarını göstererek, "Kırmızı ışıkta durulur, sarıda hazırlanılır, yeşilde de geçilir. Bunlara uymamız gerekiyor. Aksi takdirde sonu ölümle neticelenebilecek kazalar yaşanabilir." ifadesini kullandı.

"TRAFİK KURALLARINA UYMAK HAYAT KURTARIR"

Karaca, eğitimin önemli olduğunu vurgulayarak, "Trafik kurallarına uymak hayat kurtarır. Sürücüler daha dikkatli olursa trafik kazaları azalacaktır. Bu uygulamada ceza yazmak yerine eğitimi ön plana çıkarttık. Amacımız, farkındalık oluşturmak. Bu nedenle bu sürücüye bu sefer kırmızı ışık ihlalinden para cezası yazmadık." açıklamasında bulundu.

OMÜ'de görevli Doç. Dr. Kaya'dan depremin yaşandığı kentlerde kurulan çadırlarda "yangın" uyarısı OMÜ'de görevli Doç. Dr. Kaya'dan depremin yaşandığı kentlerde kurulan çadırlarda "yangın" uyarısı

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.