doğa calven duru
5s arslan bilgi

Samsun’da Keyfi proje! Bu Proje İçin Ağaçlar Kesildi!..

Samsun'da-Keyfi-proje!-Bu-Proje-İçin-Ağaçlar-Kesildi!..1
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da Keyfi proje! Bu Proje İçin Ağaçlar Kesildi!.. TMMOB Mimarlar Odası Yönetim Kurulu Üyesi İshak Memişoğlu, İlkadım İlçe Transfer Merkezi’nin, Mustafa Demir’in keyfi projesi olduğunu öne sürdü

TMMOB Mimarlar Odası Yönetim Kurulu Üyesi İshak Memişoğlu, Samsun Büyükşehir Belediyesi komisyon toplantısında görüşülen ‘Ulaşım Ana Planı’nda İlkadım İlçe Transfer Merkezi’nin yer almamasının nedenini, Başkan Mustafa Demir’in keyfi projesi olmasına bağladı.

13 memisoglu Ana Manşet 13 memisoglu Ana Manşet

 

BİLİMSEL BİR ÇALIŞMA YAPILMIŞ
Samsun Büyükşehir Belediyesi Komisyon toplantısında görüşülen ‘Ulaşım Ana Planı’nda, Kültür Park alanına yapılan İlkadım İlçe Transfer Merkezi’nin yer almaması, kafalarda soru işareti oluşturdu. Projenin ‘Ulaşım Ana Planı’nda yer almamasının doğru bir karar olduğunu kaydeden Memişoğlu, Planda yoksa proje keyfidir. Rapor bir bilimsel çalışmadır. Ben inceledim ve gayet titizlikle hazırlanmış. Sorunlara ciddi şekilde değinilmiş ve çözüm önerileri ortaya konmuş. Şayet orada ilçe terminalinden bahsedilmiyorsa ki normal şartlarda bahsedilmemesi gerekiyor. Zaten bir ulaşım raporunda o terminalin olmaması gerekiyor” dedi.

13 memisoglu 2 Ana Manşet

PROJENİN, BU PLANDA YERİ YOK
Sağlıklı bir şekilde oluşturulmuş bir ‘Ulaşım Ana Planı’nda İlkadım İlçe Terminali’nin yer almaması gerektiğinin altını çizen Memişoğlu şunları söyledi: ” Bu terminal projesinin çağdaş ulaşım sistemleri içinde yeri yok. Sağlıklı oluşturulmuş bir raporda bundan bahsedilmemesi gerekiyordu. Bu, Mustafa Demir’in kendi keyfi projesidir. Planda İlçe Terminali’nin adı bile geçmiyor. Bu terminal ‘Ulaşım Ana Planı’nda ileride bir otopark olarak öngörülmüş. Burası bir otopark değil. Kapasitesi bile belli değil. Tamamen keyfi ve siyasi kaygılarla verilmiş bir karardır.”


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 2 hafta önce

    Sımtafa demir 1 adam akm önüne 1 adam büyükcami önüne koyup her ilçenin minibüsüne otobüsüne 5 dk yolcu indirme bindirme süresi verseydi görün bu kadar masraf, ağaç katliamı olur muydu…