doğa calven cemre
 
5s dikey akın bilgi

Samsun’da Kaza! Trafik Durdu…

samsunda-kaza!terafık-durdu
Daha Fazla Göster

Samsun’da Kaza! Trafik Durdu… Samsun’da TIR ile kamyonun çarpışması sonucu bir kişinin yaralandığı kazada trafik adeta felç oldu

Samsun’da Anadolu’yu Karadeniz’e bağlayan otogar kavşağında kamyon ile TIR’ın çarpışması sonucu trafik felç oldu. 1 kişinin yaralandığı kilometrelerce araç kuyruğu oluştu.

Samsunda Kaza Trafik Durdu. 1 scaled Ana Manşet

TIR SÜRÜCÜSÜ YARALANDI
Kaza, saat 09.00 sıralarında Samsun-Ankara karayolu Otakgar Kavşağı ile çevre yolunun birleşme noktasında meydana geldi. Ankara yolu bağlantı noktası istikametinde aynı yöne doğru giden 55 GN 330 plakalı tır ile 55 ADU 372 plakalı nakliyat kamyonu çarpıştı. Kazaya karışan araçlar yolu trafiğe kapattı. Kaza sonucu yaralanan TIR sürücüsü Ayhan Aktürk, olay yerine gelen cankurtaranla hastaneye kaldırıldı.

Samsunda Kaza Trafik Durdu. 2 scaled Ana Manşet

ULAŞIMA KAPANDI
Yaşanan kazanın ardından karayolu ulaşıma kapandı. Kazanın okul giriş saatine denk gelmesi, Anadolu’yu Doğu ve Batı Karadeniz’e bağlayan noktada olması nedeniyle kilometrelerce araç kuyruğu oluştu. Kaza sonucu yol uzun süre trafiğe kapalı kaldı. Bazı sürücüler bulundukları yerde trafiğin açılmasını beklerken bazı sürücüler ise ters yönden giderek ulaşmak istedikleri yere gitmeye çalıştı.

Samsunda Kaza Trafik Durdu. 3 scaled Ana Manşet

“BENİM SUÇUM YOK” İDDİASI
Yaşanan kazanın ardından olay yerindeki trafik ekiplerine kazayı anlatan kamyon sürücüsü Recep Koru, kazada kendisinin suçunun olmadığını ve TIR’ın çarpması sonucu arabanın kendi ekseni etrafında döndüğünü öne sürdü.

Samsunda Kaza Trafik Durdu. 4 scaled Ana Manşet

VATANDAŞLAR TEPKİLİ
Uzun süre trafikte bekleyen vatandaşlar ise, “Nerdeyse her gün burada kaza oluyor. Okul saati olduğu için trafik çok yoğun. Kaza sonrası yolun hemen açılması lazımdı. Çok uzun süredir burada bekliyoruz. Çekici de ters yoldan gelemedi. Trafiğin bu kadar uzun süre kapalı kalmaması gerekiyordu” ifadelerini kullandı. Yaklaşık 1,5 saatlik bekleyişin ardından yol trafiğe açıldı.

Samsunda Kaza Trafik Durdu. 5 scaled Ana Manşet

Samsunda Kaza Trafik Durdu. 6 scaled Ana Manşet

Samsunda Kaza Trafik Durdu. 7 scaled Ana Manşet

Samsunda Kaza Trafik Durdu. 8 scaled Ana Manşet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir