Olay, Samsun’un Terme ilçesi Akçaykaracalı Mahallesi Yavuzlar Sokak üzerinde meydana geldi.

KARDEŞLER ARASINDA MİRAS PAYLAŞIMI KAVGASI 

Edinilen bilgiye göre, Cavit A. (76), Ayşe Ergen (60) ve Nuran Topal (53) isimli kardeşlerin anneleri bu yıl içerisinde vefat etti. Sonrasında kardeşler arasında anneden kalan mirasın paylaşımı nedeniyle anlaşmazlık yaşandı. Yerlerin ölçümünü yaptırmak için kadastro görevlisi getiren kardeşler arasında evlerinin yanında bulunan bahçede tartışma çıktı. Kız kardeşlerle yaşanılan tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonrası 75 yaşındaki Cavit A., yanında bulunan pompalı tüfekle kız kardeşleri Ayşe Ergen ve Nuran Topal ile yeğeni olan Murat Ergen (44) ve kadastro görevlisi Mert Işık'a (30) ateş açtı.

KIZ KARDEŞLER VE KADASTRO GÖREVLİSİ HAYATINI KAYBETTİ

Pompalı tüfekten çıkan kurşunlarla olay yerinde kız kardeşler hayatlarını kaybederken, kız kardeşlerden Ayşe Ergen’in oğlu Murat Ergen ve kadastro ölçüm görevlisi Mert Işık da ağır yaralandı. Ağır yaralanan Mert Işık, Samsun Eğitim Araştırma Hastanesi'nde tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

DURUMU CİDDİYETİNİ KORUYOR

Olay sonrası ağır yaralanan yeğen Murat Ergen’in tedavisi Samsun Eğitim Araştırma Hastanesinde devam ederken, durumunun ise ciddiyetini koruduğu öğrenildi. Hayatını kaybeden iki kız kardeşin cesetleri ise Terme Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Samsun'un sevilen ismi Erdoğan Özgüler son yolculuğuna uğurlandı Samsun'un sevilen ismi Erdoğan Özgüler son yolculuğuna uğurlandı

KAYIPLARA KARIŞAN AĞABEY YAKALANDI

Kız kardeşlerini vurduktan sonra kayıplara karışan ağabey Cavit A. Terme İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinin titiz çalışmaları Ordu’nun Akkuş ilçesinde yakalandı.
Cavit A.'nın işlemleri sürüyor.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN