Kızılay Samsun İl Başkanı Ecz. Ahmet Muştu, kan stoklarının kritik seviyelere ulaştığını, tüm personelin bu anlamda vatandaşları teşvik etmek sahada olduğunu belirterek, halka da duyarlılık ve bağış çağrısı yaptı.

KİMSEYE SIKINTI YAŞATMADIK

Muştu, Samsun Medya Grubu'na yaptığı açıklamada, stoklarda kritik seviyelere ulaşıldığını belirterek, "Bağışlarda düşüş var. Mevisim de etkileri dolayısıyla bağışta düşüşler var. Zaman zaman kan bağışlarının azalabildiği gibi kan talebinin arttığı dönemler yaşanıyor. Şu anda böyle bir dönem içindeyiz. Verilen kan bir iken istenen kan iki olmuştur. Yani bizim topladığımız kanın iki katı talep oldu Samsun bölgesinde. Biz bunları karşılamaya çalışıyoruz. Şu ana kadar hastanelerde bir sıkıntı yaşamadık, yaşatmadık" dedi.

Samsun'da belediye başkan adayının evinden 15 kamyon çöp çıktı! Samsun'da belediye başkan adayının evinden 15 kamyon çöp çıktı!

PERSONEL DE SAHADA

Kurum ve kuruluşları, meslek odalarını ziyaret ettiklerini ve bağış kampanyaları başlatılması için destek talep ettiklerini belirten Muştu, "Kurum, kuruluş ve meslek odalarının belirledikleri günlerde bir bağış kampanyası yapılacağını yapacağına dair bize geri dönüşler oldu. Böyle bir sosyal çalışma yapıyoruz. Hem Kızılay'ı tanıtmak hem de durumu izah etmek adına. Sahada da personelimiz vatandaşı bilgilendirme çalışmalarına devam ediyor."

Kan bağışlamak ister misiniz?...

Cumhuriyet Meydanı'ndaki kan bağış noktasında görevli Kızılay personeli, gelip geçen vatandaşlara 'Kan bağışında bulunmak ister misini?' diye soruyor. 

ELVAN İLHAN

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.