Samsun'un da aralarında bulunduğu illerde, internet üzerinden bebek satışı iddiası Türkiye'nin gündemine bomba gibi düştü. Bir internet sitesi üzerinden yeni doğmuş veya doğmamış bebeklerini sattığı iddia edilen sözde ebeveynler, bebekleri için 100 ila 170 bin lira arasında fiyat talep etti. Kan donduran iddialar üzerine Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı harekete geçti.

ŞARTLARINI SUNDU 

Tüm otomobillerde bir özellik tarih oluyor Tüm otomobillerde bir özellik tarih oluyor

Star Haber Muhabiri Rojbin Hayrullahoğlu'nun haberine göre bir internet sitesi üzerinden ilan veren bazı kişilerin bebek sattığı öne sürüldü. Kimi 40 günlük, kimi 2 aylık, kimi ise doğmayan bebeklerin, fiyat biçilip pazarlandığı tespit edildi. Sözde ebeveynlerden biri 'Bende kız bebek var, 40 günlük. Ücret talebim var. Karşılayana evlatlık vermek istiyorum. 100 bin istiyorum. Para hesabıma gelir, bebek adrese gider' ifadeleriyle verdiği ilanda bebeğin fotoğraflarını paylaşıp şartları sundu. Samsun'da yaşadığını belirten bu kişi, "100 bin lira istiyorum. 100 bin lira hesabıma gelir, ben de bebeği alır ayağınıza kadar gelirim. Ciddi şartımı karşılamayan birine numaramı vermiyorum" diye konuştu.

BAKANLIK HAREKETE GEÇTİ 

Dehşete düşüren olay sonrası Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı savcılığa başvurdu. Söz konusu internet sitesine erişim engellendi.

NTV

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.