Samsun’da İlginç İcat!120 Km Hız Yapabiliyor…

samsun mucıtt
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da İlginç İcat!120 Km Hız Yapabiliyor… Samsun’da otomobil tamircisi 26 yaşındaki Ahmet Hamurcu, Go-Kart tekerleklerini kullanarak, kasası alışveriş sepetinden oluşan ve 120 kilometre hıza kadar ulaşan sıra dışı bir araç yaptı.

Samsun’da Otomobil tamircisi Ahmet Hamurcu, internette video izlerken yurt dışında kasası büyük alışveriş sepetlerinden oluşan Go-Kart araçlarına benzer bir araç yapıldığını gördü. Kendisi de böyle sıra dışı bir araç yapmak için kollara sıvayan Hamurcu, kendi yorumlarını katarak 4 gün süren çalışmanın sonunda aracını tamamladı. Herkes tarafından ilgi ile karşılanan araç trafikte sürücülerin dikkatini çekiyor.

AW326151 07 Samsun

GO-KART TEKERLEKLERİNİ KULLANDI
Mini araç, Go-Kart tekerleklerinden, kasası alışveriş sepetinden, 125 cc gücünden bir motosiklet motorundan oluşuyor. Vites sistemi de bulunan mini aracın alışveriş sepetine oturduktan sonra keyifli bir sürüş zamanı başlıyor.

AW326151 01 scaled Samsun

CAN SIKINTISIYLA BAŞLADIM
Yaptığı aracın herkes tarafından ilgiyle karşılandığı belirten Ahmet Hamurcu, “Böyle el yapımı işlere merakım vardır. Mekanik olan şeylere ilgi duyuyorum. İnternette bir araç gördüm. Amerika’da gençler yapmış. Tamamen ona benzeyen değil de biraz daha kendi yorumumu katarak bu şekilde bir araç yaptım. Zaten malzemelerin çoğu elimde vardı. Daha doğrusu video izlerken market sepeti yanımda duruyordu. Can sıkıntısıyla başladım, 4 günde yaptım. Bu işi seven insanlar böyle bir şey yapabilirler. İnsanlara bazı şeyler zor geliyor. Tekerler Go-Kart aracı tekeridir. Motor zaten 125 cc’lik bir motosikletin motorudur. Kasası market sepetinden. Diğer parçalarını hepsini kendim birleştirdim. Yoldan geçen arabalar olsun, insanlar olsun herkesin hoşuna gidiyor. Biz de eğlenmek için biniyoruz” dedi.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir