doğa samsun surucu kursu cemre
 
5s dikey arslan bilgi

Samsun’da Görenleri Hayrete Düşüren Mescit

Samsun'da-Görenleri-Hayrete-Düşüren-Mescit
Daha Fazla Göster

Samsun’da Görenleri Hayrete Düşüren Mescit Samsun’da meteoroloji istasyonuna benzeyen mescit görenleri hayrete düşürüyor

Samsun’un Bafra İlçesi’nde bir vatandaş tarafından yapılan ve meteoroloji istasyonunu andıran mescit şaşkınlık yaratıyor.

AW415138 01 scaled Ana Manşet

10 MİNARESİ VAR
Bafra Koşuköy Mahallesi’nde bir vatandaş tarafından yapılan mescit görenleri hayrete düşürüyor. Uzaktan görenlerin ne olduğunu anlamakta zorlandığı, meteoroloji istasyonuna benzettiği tek katlı mescitte 10 adet minare bulunuyor. Mescidi ilginç yapan sadece minarelerin çokluğu değil. Nikelaj kaplı minarelerde yeşil renkli şerefeler ve tepesinde de kırmızı renkte hilaller bulunuyor.

AW415138 09 scaled Ana Manşet

TEK BAŞIMA İKİ SENEDE YAPTIM
10 minareli mescidin hikayesi de bir hayli ilginç. Mescit, Ramazan Gündüz isimli vatandaş tarafından yapıldı. Mescitte fahri imamlık yapan Ramazan Gündüz, mescidi 2002 yılında Umre ziyareti sonrası oradaki camilerden esinlenerek 2005 yılında yaptı. Mescide, Medine Kuba Camisi ismini veren Ramazan Gündüz, “Küçük yaşlardan itibaren camilerde bulunduk. Hafızlık da yaptık. 2002’de Umreye gittim. Medine’de bir camide 10 minare saydım. Çok heves ettim. Her bir minare eşkıyalar, inanmayanlar için bir kılıç gibidir. Bafra’ya dönersem gücüm yettiğince 10 minareli bir mescit yapma kararı aldım. 10 direk bulduk. Bir de vinç aldım. Minareler kısa gelince 5 metre de sacdan ekleme yaptım. Bu şekilde 10 minareli bir mescit yapmış oldum. Mescidi tek başıma 2 senede yaptım. 2005 yılından beri de mescidi kullanıyoruz” dedi.

Ramazan Gündüz, mescidin etrafına tuvalet, abdestlik de yaptırdı ve çevresine zeytin, armut, incir ile çam ağaçları diktirdi.

AW415138 03 scaled Ana Manşet

AW415138 08 scaled Ana Manşet

Samsun’un Bafra ilçesinde bir vatandaş tarafından yapılan ve meteoroloji istasyonunu andıran mescit görenleri hayrete düşürüyor.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir