Samsun'da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde devam eden yaz okulları kapsamında çocuklar ve gençler ata sporu güreş ile tanışma imkanı buluyor. 

HER YAZ GERÇEKLEŞİYOR 

Her yıl Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğünün kuruluş günü olan 29 Haziran’ da, 81 ilde açılışı yapılarak yıl boyu sürdürülen GSB Spor Okulları ve GSB Engelsiz Spor Okulları kapsamında, Samsun'da çocuklara ve gençlere güreş eğitimi veriliyor. Türkiye Güreş Federasyonu Samsun İl Temsilcisi ve antrenör Mehmet Baysal, amaçlarının çocukları kötü alışkanlıklardan uzak tutmak ve aralarındaki yetenekli, sporcuları güreşe kazandırmak olduğunu söyledi. 


AMAÇ GÜREŞİ SEVDİRMEK 

Baysal, ata sporu güreşin Samsun'da ön planda olan bir spor dalı olduğuna değinerek, "Yıllardır yetiştirdiğimiz sporcular Avrupa, Dünya ve Olimpiyat şampiyonlukları elde ettiler. Samsun'da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün spor salonlarında yaz okulları kapsamında gençleri güreş sporu ile tanıştırıyoruz. İlkadım'dan 35, Atakum'dan 40 , Vezirkörü'de 80 ila 100, Alaçam ve Asarcık'ta ise sayı giderek artan sporcu sayımızla amacımız, yaz spor okullarına gelen çocuklara sporu sevdirip, dışarıdaki kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak. Onları hayata hazırlamak. Bu anlamda bakanlığımız ve Güreş Federasyonu tüm desteği veriyor" dedi. Özel Haber Esra VURAL

Samsun haber | Samsun'da sahilde ilginç görüntü! Samsun haber | Samsun'da sahilde ilginç görüntü!

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.