doğa sürücü kursu cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Samsun’da Fındıkta Fiyat Beklentisi! O Fiyattan Az Olursa…

samsunda-findikta-fiyat-beklentisi
Daha Fazla Göster

Samsun’da Fındıkta Fiyat Beklentisi! O Fiyattan Az Olursa… Samsun Ziraat Odası Başkanı Hasan Tütüncü, fındık fiyatlarının 30 liradan az olması durumunda üreticinin zarar edeceğini kaydetti

Samsun Ziraat Odası Başkanı Hasan Tütüncü, üreticinin fındık fiyatlarının açıklanmasını beklediklerini belirterek, “Açıklanacak olan fiyatı 30 lira bandında bekliyoruz. Fiyatın 30 liradan az olması üretici zarar eder” dedi.

07 findik 2 Samsun

YÜKSEK VERİM BEKLENTİSİ

Girdi fiyatlarının yüksek olmasından dolayı fındık fiyatlarının en az 30 lira olarak belirlenmesini ifade eden Tütüncü, “Rekolte çalışmalarımız başladı. Samsun’da bu yıl fındıkta yüksek verim bekliyoruz. Bu sezonun bereketli olacağını düşünüyoruz. Çok şükür bir afet yaşamadık ve bu da rekolteyi olumlu yönde etkileyecek. Girdi fiyatları yüksek olduğu için fiyat 30 liradan az olursa çiftçi zarar eder” diye konuştu.

‘FINDIKLARINIZI BEKLETMEYİN’

Üreticinin Toprak Mahsülleri Ofisi’ne (TMO) güvenmesi gerektiğini kaydeden Tütüncü şunları söyledi, “İnşallah fiyatlar hasat öncesi açıklanacak. TMO tekrar kapılarını çiftçilerimize açacak. Geçen sene kapılarını açtı. Ofisin vermiş olduğu fiyattan, özel sektör ve tüccar aldı. O nedenle ofise çok fazla iş düşmedi. Bu sene üreticilerimizin fındıklarını bekletmemesi, zirveyi yakalandıkları an fiyatta fındıklarını teslim etmesi lazım.”

Merve İLHAN

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir