Fındık üreticileri bir sezona daha hazırlanırken, özellikle Karadeniz Bölgesi'nin en önemli ekonomik gücü durumundaki fındık için, satış fiyatının ne kadar olacağı konusu kadar fındık toplama işçinde çalışacak olan işçinin alacağı günlük yevmiyenin ne kadar olacağı konusu da büyük önem taşıyor. "Samsun'da fındık işçisinin alacağı ücret belli oldu mu?", "Samsun'da fındık işçisinin alacağı ücret ne kadar olacak?" sorularının yanıtı haberimizde.

Instagram'da bulunan 'Samsun Canlı Haber' hesabımıza dair uyarı! Instagram'da bulunan 'Samsun Canlı Haber' hesabımıza dair uyarı!

SAMSUN'DA FINDIK TOPLAMA ÜCRETİ NE KADAR?

Samsun'da fındık toplama işinde çalışacak işçilerin günlük yevmiyesi ilçeden ilçeye göre değişiklik göstermektedir .

Türkiye Meyve Üreticileri Birliği Genel Başkanı ve 19 Mayıs Organik Fındık Üreticileri Birliği Başkanı Alaattin Gülal, bu yıl fındık işçilerinin günlük alacağı yevmiyenin Bafra'da 400 TL olduğunu açıklarken, Terme Ziraat Odası Başkanı Ferda Ergün ise fındığın Samsun'da en yoğun üretildiği ilçelerin başında gelen Terme'de günlük yevmiyenin 600 TL olduğunu söyledi. 

Öte yandan Türkiye Meyve Üreticileri Birliği Genel Başkanı ve 19 Mayıs Organik Fındık Üreticileri Birliği Başkanı Alaattin Gülal, 16 yaşından küçük çocukların da fındık hasadında çalıştırılmamasına dikkat çekti. 

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.