doğa calven duru
       
5s dikey arslan Mega Halı

Samsun’da Faturaları Ateşe Verdiler! ‘Ölmemiz Bekleniyor’

samsunda-faturalari-atese-verdiler
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da Faturaları Ateşe Verdiler! ‘Ölmemiz Bekleniyor’ Emekliler faturaları ateşe verdi DİSK Emekli-Sen Samsun Şubesi üyeleri, TÜİK’in açıkladığı enflasyon verilerine tepki göstererek faturalarını ateşe verdi

DİSK Emekli-Sen Samsun Şubesi üyeleri, Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) belirlediği emekli maaşlarına tepki göstererek, elektrik, su ve doğalgaz faturalarını ateşe verdi. Zamlarla ilgili yapılan açıklamada, “Emeklilerin daha ellerine geçmeden, daha ceplerine girmeden eriyen üç kuruşları ile ölümü beklemesi istenmektedir” denildi.

WhatsApp Image 2021 07 06 at 20.17.00 Ana Manşet

ÖLÜMÜMÜZ BEKLENİYOR

DİSK Emekli Sen Karadeniz Bölgesi Baş Temsilcisi Nizamettin Kocaoğlu tarafından gerçekleştirilen basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi, “Bugün dört kişilik bir ailenin sağlıklı, dengeli ve yeterli beslenebilmesi için yapması gereken aylık gıda harcaması tutarı yani açlık sınırı 2 bin 864 lira. Gıda harcaması ile birlikte giyim, konut, ulaşım, eğitim, sağlık ve benzeri ihtiyaçlar için yapılması zorunlu diğer aylık harcamalarının toplam tutarı yani yoksulluk sınırı 9 bin 331 lira 67 kuruş iken en düşük emekli maaşının zamlı hali ile bin 627 lira olacak olmasının başka bir açıklaması yoktur. Emeklilerin daha ellerine geçmeden, daha ceplerine girmeden eriyen üç kuruşları ile ölümü beklemesi istenmektedir.”

eylem ic foto Ana Manşet


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir