doğa yataks cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Samsun’da Esnafın Canına Tak Etti! “SASKİ Bakıp Gidiyor”

samsunda-esnafin-canina-tak-etti-11111
Daha Fazla Göster

Samsun’da Esnafın Canına Tak Etti! “SASKİ Bakıp Gidiyor” Samsun’un Tekkeköy İlçesi 19 Mayıs Sanayi Sitesi’ndeki sokakların, her yağmur sonrası göle dönmesi, hem vatandaşı hem de esnafı isyan ettirdi

Samsun’un Tekkeköy İlçesi 19 Mayıs Sanayi Sitesi’nin sokaklarının her yağmur sonrası göle dönmesi nedeniyle isyan eden vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı SASKİ’ye tepkisini dile getirdi.

12 saski 8 Ana Manşet

‘BIKTIK ARTIK’

Defalarca Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne ve SASKİ’ye başvuru yapmalarına rağmen hiçbir sonuç alamadıklarını belirten esnaf, “Bıktık artık. Su sürekli, geri basıyor. SASKİ gelip, bakıp gidiyor” dedi.

12 saski 5 Ana Manşet

‘SASKİ BAKIP GİDİYOR’

Sanayi sitesi esnafından Enver Vural, “Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne, Beyaz Masa’ya ve SASKİ’ye başvurduk. SASKİ geldi boru yaptı gitti ancak buralar daha beter oldu. Yazın algon yaptılar ancak o da fayda bile etmedi. Sanayinin sonu olduğu için buraya bakan yok. Her taraf su doldu. Bıktık artık. Su sürekli, geri basıyor. SASKİ gelip, bakıp gidiyor” diye konuştu.

12 saski 6 Ana Manşet

HATALI İŞLEM İDDİASI

“Buranın kaderi belli zaten” diyen esnaf Ali Likoğlu ise, “Bakımsız kaldık. Bakıyolar sonra kazıp gidiyorlar. Gerisi yok. Sistem bu. Yağmur yağdığı zaman ulaşım burada bitiyor. Ceza yazmaya gelince koşa koşa geliyorlar. Başvuru yaptık. Gelip güya yaptılar. Hazırda tahliye borusu vardı. Onu da yok ettiler. Şu anda su burada birikiyor. Hatalarını kendileri çözmesi lazım” ifadelerini kullandı.

12 saski 1 Ana Manşet 12 saski 2 Ana Manşet 12 saski 2 Ana Manşet 12 saski 3 scaled Ana Manşet 12 saski 4 Ana Manşet 12 saski 7 Ana Manşet

Hakan AKGÜN

GÜNCEL SAMSUN HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir