doğa calven duru
       
5s akın bilgi

Samsun’da Esnaf Zorda: ‘Destek 3 Bin, Aylık Gider 80 Bin TL’

samsun-esnaf-destek-paketi-rop
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da esnaf zor durumda olduklarını ve açıklanan yeni destek paketini yetersiz bulduklarını dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası, pandemi döneminden olumsuz yönde etkilenen esnaf için hazırlanan destek paketini açıkladı. Sektöre göre 3 ve 5 bin TL destek verileceğini söyledi. Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına konuşan Samsunlu esnaf, uzun zamandır bu anı beklediklerini, ancak destek paketinin yetersiz olduğunu söyledi.

Yakup YALCINKAYA Samsun

5 BİNİN ADI VAR

Yakup YALÇINKAYA: Esnafa açıklanan destek paketinde 5 bin TL yeterli gelmez. Kimse satış yapamıyor. Millet sıkıntı içerisinde. Mağdur. Geçen emekli maaşını aldım doğru düzgün harcama yapmadan para bitti. Esnaf ne yapsın? Desteğin pek bir fayda sağlayacağını düşünmüyorum. Çok şükür babadan dededen bir şey kaldı da az iyiyim ama olmayan ne yapsın ? 5 bin TL’nin sadece adı var.

Ramazan ALTUNDAL Samsun

ESNAF KAN AĞLIYOR

Ramazan ALTUNDAL: Esnafın içi kan ağlıyor. İşler durgun. Birde pandemi nedeniyle esnafın dükkanı kapalı iş yapamıyor. Devlet belirli rakamlarla destek vereceğini belirtti. Ama o rakamlar esnafa can suyu olmaz. 3 bin lira nedir? Bizim aylık giderlerimiz 80 bin TL.

Ummet FIDAN Samsun

YETMEZ AMA ŞÜKÜR

Ümmet FİDAN: Çok şükür diyelim. Vermeseler ne yapacaktık? Yetmez ama 3 bin TL’ye de şükür. ‘Eyvallah’ diyoruz. Başka yapabileceğimiz bir şey yok. Bir açılıp kapanmak bizi de etkiliyor. İşler çok düştü. Borcumuz var. Bunları ödemek zorundayız.

Saban CAGLAR Samsun

İŞ YAPAMIYORUZ

Şaban ÇAĞLAR: Açıklanan destek paketi yetersiz. Bir yılı aşkındır pandemi ile uğraşıyoruz. İş yapamıyoruz ki. 5 bin TL yetmez. Bunun kirası, elektriği suyu var. Tam kapanma sürecinde bile dünya kadar elektrik faturası geldi. Böyle geçinmek oldukça zor.

Recep CAGLAR Samsun

O PARAYLA NE YAPACAĞIM

Recep ÇAĞLAR: Ortalık kötü. ‘Destek vereceğiz’ diyorlar ama verilenler yetersiz. Bir ara bin 100 TL destek verdiler. 3 ay boyunca aldık. Haliyle bu rakam yeterli olmadı. Hiçbir anlamı yok. Benim kazancım yok. Ne yapacağım konusunda bir fikrim yok. 3 bin TL’yi de bir seferlik vereceğiz. Bir yıldır uğraşıyoruz. O parayı sağa sola vereceğim bana bir faydası olmayacak. Sadece ertelemiş olacağım.

Saban BOYDAN Samsun

AYRIMCILIK YAPILMAMALI

Şaban BOYDAN: Destek paketinden her esnaf yararlanamıyor. Bu durumu kabul etmiyorum. Devletin herkese vermesi lazım. Ayrımcılık yapmaması lazım. Küçük esnaf da destek görmeli. Bu zamana kadar hiçbir destek alamadım. Artık bizi de görmelerini istiyoruz.

Emre ÖNCEL


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir