doğa yataks cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Samsun’da Emlakçılar, Eğitimde Bir Araya Geldi, Prof. Dr. Karakurt ‘Mesleğinizi Layıkıyla Yapın’

Samsun'da Emlakçılar, Eğitimde Bir Araya Geldi, Prof. Dr. Karakurt ‘Mesleğinizi Layıkıyla Yapın’
Daha Fazla Göster

Samsun’da Emlakçılar, Eğitimde Bir Araya Geldi, Prof. Dr. Karakurt ‘Mesleğinizi Layıkıyla Yapın’ Samsun’da emlak danışmanlarına seslenen Uludağ Üniversitesi Emlak Yönetim Bölüm Başkanı Prof. Dr. Elif Karakurt, “Arkadaşlar, siz dolandırıcı değilsiniz. Kendinizi meslek sahibi olarak benimseyin. Mezuniyetiniz ne olursa olsun, işinizi layıkıyla yapın.” dedi

WhatsApp Image 2021 10 02 at 17.31.38 Ana Manşet

Samsun Tüm Emlakçılar Odası (SATEM) tarafından düzenlenen ‘Gayrimenkul Pazarlama Eğitimi’nde emlak danışmanlarına Uludağ Üniversitesi Emlak Yönetim Bölüm Başkanı Prof. Dr. Elif Karakurt, “Arkadaşlar, siz dolandırıcı değilsiniz. Önce bunu benimseyin. Siz kendinizi meslek sahibi olarak benimseyin. Mezuniyetiniz ne olursa olsun, işinizi layıkıyla yapın.” dedi.

WhatsApp Image 2021 10 02 at 17.31.39 1 2 Ana Manşet

EĞİTİM VERİLDİ
SATEM tarafından İlkadım Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde yaklaşık 400 emlak satış danışmanının katıldığı ‘Gayrimenkul Pazarlama Eğitimi’ düzenlendi. Düzenlenen programda Samsun Gazetesi ve Samsun Canlı Haber TV’ye açıklamalarda bulunan SATEM Başkanı Mevlüt Oral, mesleklerinin birinci sınıf olması için çalıştıklarını belirterek, “mesleğimizin birinci sınıf meslek haline gelmesi için oda ve yönetim kurulu arkadaşlarımızla mücadelemizi vermeye çalışıyoruz. Meslektaşlarım bana güvensin. Ben onlar için ne yapmam gerekiyorsa yapmaya hazırım” dedi.

BAŞKAN ORAL’DAN UYARI
‘Taşınma Ticaret Belgesi’nin alınmasıyla ilgilide duyurularda bulunan SATEM Başkanı Mevlüt Oral, “Odamız olarak bu etkinliği yılda iki kez gerçekleştireceğimizi bilmelerini istiyorum. Şu anda 400 civarında katılım var. Daha fazla olabilirdi ama pandemiden dolayı bazı arkadaşlarımız gelmedi. Bundan sonra mesleğimizin birinci sınıf meslek haline gelmesi için oda ve yönetim kurulu arkadaşlarımızla mücadelemizi vermeye çalışıyoruz. Meslektaşlarım bana güvensin. Ben onlar için ne yapmam gerekiyorsa yapmaya hazırım. Şunu da duyurayım, 31 Aralık tarihine kadar vergi mükellefi olup da Taşınmaz Ticareti Bilgi Sistemi (TTBS)’nden ‘Taşınma ticaret belgesi’ni almayanlar https://ttbs.gtb.gov.tr/’ye girecekler ve oradan yükleme yapacaklar. Biz yardımcı olmaya çalışıyoruz ama bizimde görevimiz değil. Dijital dünyayı kullanmak zorundayız” diye konuştu.

WhatsApp Image 2021 10 02 at 17.31.38 1 Ana Manşet

DOLANDIRICI DEĞİLSİNİZ
Uludağ Üniversitesi Emlak Yönetim Bölüm Başkanı Prof. Dr. Elif Karakurt, emlak danışmanlarının ‘dolandırıcı’ olmadığını vurguladığı konuşmasında, “Arkadaşlar, siz dolandırıcı değilsiniz. Önce bunu benimseyin. Siz kendinizi meslek sahibi olarak benimseyin. Nasıl ki bir doktor ya da öğretmen mesleğini sahipleniyor. Siz de mesleğinizi benimser ve sahip çıkarsanız, durumunuzu üst seviyeye çıkartmak için her şeyi yaparsınız. Kim ne yaparsa yapsın. Mezuniyetiniz ne olursa olsun, işinizi laikiyle yapın. Donanım için kendini geliştiriyor musun? Bu noktada hareket ediniz” dedi.

WhatsApp Image 2021 10 02 at 17.31.43 1 Ana Manşet

FARK YARATMA VURGUSU
OMÜ Turizm Fakültesi Turizm İşletmeciliği Bölümünden konuşmacı olarak katılan Doç. Dr. Yetkin Bulut ise fark yaratmak ile ilgili yaptığı açıklamada “Bizim temel koşullarımız var. Bazı temel kurallar vardır. Buradaki işinizin anlamı ve rolüne bakmak gerekir. En büyük rol kişilerde. Sizi sektörünüzde çok fazla iş düşüyor. Buradaki yapacağınız iş, size olan sevginin ve saygının. Artmasına da vesile olacak. Size bildiği ve yaşadıklarımdan bir kıssa anlatayım. Bir yerde bir sınav yapacağız. Bir arkadaş diğer arkadaşına diyor ki, tabi o kişiler benim sınav yapıcı olduğumuzu bilmiyor. diyor ki ‘ağabey müşteriyi öyle bir ayıkladım ki’, bu tarz işleri bizim terk etmemiz gerekiyor. Bazı işleri doğru ve düzgün yapmamız gerekiyor. 500 ineğin içerisine bir tane mor inek koyarsanız. O kalabalıkta o mor ineği hemen görürsünüz. Yani kısacası fark yaratmış oluyorsunuz” şeklinde konuştu. Program konuşmacıların ardından katılımcı emlak danışmanlarına ve emlak sektörü temsilcilerine ‘Katılım sertifikası’ verilmesiyle sona erdi.

Hakan AKGÜN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir