baskaynak Final Okulları cemre
 
Samsun Sürücü Kursu izo HRS Ajans

Samsun’da Dualı Eylem! “Korkuyoruz”

featured

Samsun’da Dualı Eylem! “Korkuyoruz” Samsun’un Kazım Karabekir Mahallesi’nde, yolları YEDAŞ tarafından kapatılan yüzlerce vatandaş, dikenli teller önünde dualar ederek, yolun açılması için eylem yaptı

Samsun’un İlkadım İlçesi Kazım Karabekir Mahallesi Timurlenk Sokak’ta oturan vatandaşlar, trafo ve tesislerinde hırsızlık olduğu gerekçesiyle yolu kapatan YEDAŞ’ın yaptırdığı dikenli teller önünde dualar ederek, yolun açılması için eylem yaparak yetkililere seslendi.

sema bilgin Ana Manşet

‘KORKUYORUZ’

Kazımkarabekir Mahallesi’nde 50 yıldır kullandıkları yolun bir anda YEDAŞ’a ait olarak dikenli tellerle kapatılmasına tepki gösteren her yaştan vatandaş, yolun açılmasını isteyerek, yetkililere çağrıda bulundular. Polis tarafından geniş güvenlik önlemleri altında yetkililere seslenen Sema Bilgin, “Yoldan geçemiyoruz. Sağlık problemi olan hastalarımız var. Çocuklarımızın başına bir şey geleceğinden korkuyoruz” dedi.

mustafa kaptan Ana Manşet

‘HERKES MAĞDUR’

Samsun’da yetkililere seslenen mahalle sakini Mustafa Kaplan, “Ben 1983’den beri burada yaşıyorum. Benim engelli yeğenim var. Yolumuzu kapattılar. Biz mağduruz, buradaki herkes mağdur” diye konuştu.

OKULA YARIM SAATTE GİDİYORUZ

Okula gitmek için Timurlenk Sokağı kullandığını söyleyen, lise öğrencisi Rana Benek, “Okulumuza 5 dakikada gidiyorduk. Şimdi yarım saatte gidiyoruz. Lütfen yetkililer bize yardımcı olsun” dedi.

Jiletli tellerin önünde dua ederek, yetkililere sesini duyurmak isteyen grup, açıklama yaptıktan sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

Hakan AKGÜN – Umut Can EREN

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

WhatsApp Image 2021 12 06 at 17.55.29 Ana Manşet WhatsApp Image 2021 12 06 at 17.55.30 Ana Manşet

rana bilgin Ana ManşetWhatsApp Image 2021 12 06 at 16.52.41 Ana Manşet WhatsApp Image 2021 12 06 at 16.52.48 Ana Manşet WhatsApp Image 2021 12 06 at 17.22.36 1 Ana Manşet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Samsun'a Dair Tüm Haberleri Yakından Takip Etmek İçin Uygulamamızı İndirin.