ALAÇAM'DA DOLANDIRICILIK İDDİASI

İddiaya göre, Alaçam ilçesi Soğukçam Mahallesi Muhtarı E.Y'yi telefonla arayan bir kişi, kendisini Alaçam Adliyesi'nde görevli Cumhuriyet Savcısı A.Ç. olarak tanıttı.

19 Mayıs, Bafra ve Alaçam ilçelerinde bir bankanın çalışanlarının vatandaşların hesaplarındaki parayı başka hesaplara aktardıklarını, Bafra ve 19 Mayıs'ta operasyon yapıldığı, Alaçam'da bulunan bankanın çalışanlarının da E.Y'nin hesabındaki parayı aktarabileceklerini belirten zanlı, E.Y'den vereceği hesap numarasına parasını göndermesini istedi.

184 BİN LİRAYI HESAP NUMARASINA GÖNDERDİ

Zanlının söylediklerine inanan E.Y, hesabındaki 184 bin lirayı verilen hesap numarasına gönderdi. Bir süre sonra dolandırıldığını anlayan E.Y, polise başvurdu. Alaçam İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, zanlının yakalanması için çalışma başlattı.

Kar uyarıları peş peşe! Samsun Valisi Zülkif Dağlı'dan çağrı: "112 hattımıza bildirin" Kar uyarıları peş peşe! Samsun Valisi Zülkif Dağlı'dan çağrı: "112 hattımıza bildirin"

Öte yandan zanlının iki mahalle muhtarını daha arayarak dolandırmaya çalıştığının belirlenmesi üzerine emniyet ve jandarma birimleri, tüm muhtarlara dolandırıcılık olayına karşı uyarıda bulundu.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.