ATAKUM'DA DENİZDE CAN PAZARI

Olay, Atakum ilçesi Denizevleri Mahallesi Golf Kulübü mevkisinde dün saat 16.30 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, İlkadım ilçesi Kadifekale Mahallesi’nde yaşayan Osman Topçu (44), çocukları Elif Nur Topçu (11) ve Oğuzhan Topçu (8) ile ikiz olan yeğenleri Ahmet Altundal (11) ve Sümeyya İncilay Altundal’ı (11) Golf Kulübü arkasına denize götürdü.

ÇOCUKLAR AKINTIYA KAPILDI

Osman Topçu ile birlikte denize giren çocuklar bir süre sonra akıntıya kapıldı. Akıntıya kapılarak boğulma tehlikesi geçiren çocukları gören vatandaşlar durumu 112 Acil Çağrı Merkezine bildirdi. Bölgedeki cankurtaranlar da olaya müdahale etti.

2 ÇOCUK HAYATINI KAYBETTİ

Kısa sürede olay yerine gelen Samsun Emniyet Müdürlüğü dalgıç polisleri Oğuzhan Topçu ve Sümeyya İncilay Altundal’ı sağ olarak kurtardı, Elif Nur Topçu’yu kalbi durmuş halde sahile çıkardı. Ahmet Altundal ise denizde kayboldu. Dalgıç polislerin uzun süre kalp masajı yaptığı Elif Nur Topçu ve Sümeyya İncilay Altundal özel bir hastaneye, Oğuzhan Topçu ise Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırıldı. Sümeyya İncilay Altundal ve Elif Nur Topçu yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Samsun'da 23 yaşındaki genç hükümet konağı inşaatında asılı halde bulundu! Samsun'da 23 yaşındaki genç hükümet konağı inşaatında asılı halde bulundu!

AHMET ALTUNDAL'I ARAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Denizde kaybolan 11 yaşındaki Ahmet Altundal için hem deniz polisi ve sahil güvenlik ekipleri dün akşam saatlerine kadar arama çalışması yaptı. Ancak, yapılan aramalar sonuçsuz kaldı. Gece olduğu için arama çalışmalarına ara verildi. Ahmet'i arama çalışmaları aynı bölgede bu sabah saat 07.00'de yeniden başladı. Deniz polisi ve sahil güvenlik ekipleri, hem dalgıçlar ve bot yardımıyla denizde, hem de ekipler tarafından sahildeki kayalıklar kenarından arama çalışmalarına devam ediyor.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.