Samsun'un İlkadım ilçesi Baruthane Balıkçı Barınağı açıklarında meydana gelen olayda, seyir halindeki teknesinden denize düşen balıkçı diğer balıkçıların yardımıyla kurtarıldı.

Sevtap Sağlam ile Uyan Samsun 26 Eylül Pazartesi Sevtap Sağlam ile Uyan Samsun 26 Eylül Pazartesi

SAMSUN BARUTHANE BARINAĞI'NDA OLAY

Olay, Samsun'un İlkadım ilçesi Baruthane Balıkçı Barınağı açıklarında meydana geldi.

SEYİR HALİNDEYKEN DENİZE DÜŞTÜ

Edinilen bilgiye göre, balıkçı barınağından teknesi ile denize açılan balıkçı Cüneyt Kurşuncu (58), seyir halindeki tekneden denize düştü. Tekne ise yoluna devem etti. Olay 112 Acil Çağrı Merkezi'ne haber verildi. Denizin ortasında kalan Cüneyt Kurşuncu başka balıkçıların yardımıyla kurtarılarak balıkçı barınağına getirildi. Burada kendisini bekleyen sağlık personeline ve polise durumunun iyi olduğunu belirten Cüneyt Kurşuncu, ambulansla hastaneye gitmek istemedi.

BALIKÇI TEKNESİ BARINAĞA ÇEKİLDİ

Samsun Emniyet Müdürlüğü Deniz Limanı Şube Müdürlüğü Gemi Adamları ve Seyir Hizmetleri Büro Amirliği ekipleri, denizde seyir halinde olan balıkçı teknesine bot ile yaklaşıp üzerine atlayarak tekneyi durdurdu. Tekne daha sonra başka bir balıkçı teknesi ile barınağa çekildi.

Balıkçı Cemal Lafçı, "Cüneyt Kurşuncu isimli arkadaşımız dengesini kaybederek denize düştü. Teknesi çalışır vaziyette olduğu için uzaklaştı. Onu gören polis arkadaşlarımız tekneyi durdurarak kontrol altına aldı. Başka bir arkadaşımız denize düşen arkadaşımızı buldu. Arkadaşımız sağ salim kıyıya getirildi" dedi.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.