Uzman Anahtar https://bit.ly/3xMVYA6 cemre
 
5s dikey akın HRS Ajans

Samsun’da Çocuklar ‘Mobil Trafik Eğitim Tırı’yla Öğreniyor

featured

Samsun’da Çocuklar ‘Mobil Trafik Eğitim Tırı’yla Öğreniyor  Samsun’da öğrenciler İçişleri Bakanlığı Mobil Trafik Eğitim Tırı’nda trafik kurallarını hem öğreniyor hem de öğrendiklerini uyguluyor

Trafik kültür ve bilincinin arttırılması, trafik kurallarına uyma alışkanlığının kazandırılarak, trafik içinde en savunmasız grup olan çocuklara temel trafik kuralları öğretilmesi amacı ile İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından Mobil Trafik Eğitim Tırı faaliyete geçirilerek ülke genelinde öğrencilere yönelik uygulamalı trafik eğitimleri düzenlenmeye başladı. Bu kapsamda yapılan planlama doğrultusunda Samsun’daki okullarda öğrencilere trafik eğitimi verildi.

AW491599 07 scaled Foto Galeri

UYGULAMALI TRAFİK DERSİ

Mobil Trafik Eğitim Tırı, Canik 100. Yıl İlkokulu ve Çarşamba Mithat Yılmaz ilkokulunun ardından bugün de Canik İnönü İlkokulu’na geldi. Samsun İl Emniyet Müdürlüğünde görevli trafik polisleri okulda bulunan ilkokul öğrencilerine teorik ve uygulamalı trafik dersi verdi.

AW491599 05 scaled Foto Galeri

ÇOK ZEVKLİ

Aldıkları eğitimin ardından trafik eğitim parkında akülü araç kullanan öğrenciler, “İlk önce tırda trafik ve kurallarını öğrendik. Burada bize emniyet kemerinin önemini, kırmızı ışık ihlalini, araç kullanırken cep telefonu kullanılmamasının önemi gibi konuları öğrendik. Akülü araba kullanmak da çok zevkliydi” dediler.

Eğitim tırının Samsun’daki faaliyetleri bugün yapılan eğitim ile sona erdi. Tır, diğer illerdeki ilkokullarda eğitimlere katkı vermeye devam edecek.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

AW491599 06 scaled Foto Galeri

AW491599 03 scaled Foto Galeri

AW491599 04 scaled Foto Galeri

AW491599 01 scaled Foto Galeri

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Samsun'a Dair Tüm Haberleri Yakından Takip Etmek İçin Uygulamamızı İndirin.