doğa calven duru
       
5s izosam bilgi

Samsun’da Can Sıkan Görüntü!

samsun'da-can-sıkan-görüntü
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da Can Sıkan Görüntü! Samsun’da Kocadağ’daki taş ocaklarının görüntüsü doğal güzellikleri adeta yok ediyor

Samsun’un Atakum İlçesi’nin seyir terası konumunda olan Kocadağ’da taş ocaklarının oluşturduğu görüntü görenleri şaşkına çeviriyor

AW326336 03 scaled Samsun

ŞEHİR MERKEZİNE 30 KM
Bin 350 metre rakımlı Kocadağ en çok tercih edilen “kalabalıktan kaçış” noktalarından biri konumunda. Yamaç paraşütü, doğa yürüyüşü ve off-road gibi birçok doğa ve macera sporuna elverişli olan Kocadağ, ziyaretçilerine eşsiz bir deniz ve şehir manzarası sunuyor.Dağ, Samsun şehir merkezine yaklaşık 30, Atakum ilçesine ise 15 km uzaklıkta bulunuyor.

AW326336 04 scaled Samsun

ATAKUM’UN SEYİR TERASI
Atakum ilçesinin seyir terası konumunda olan bin 350 rakımlı Kocadağ, doğa yürüyüşü ve doğa sporları etkinliklerine ev sahipliği yapıyor. Şehre yakınlığı nedeniyle yaz-kış tercih edilen bu bölge, araçla rahatlıkla ulaşılabilecek bir konumda yer alıyor.

ÇİRKİNLİK DİKKAT ÇEKİYOR
Birçok güzelliğe ev sahipliği yapan Kocadağ’da taş ocaklarının ortaya çıkardığı çirkinlik dikkat çekiyor. Hızla büyüyen taş ocakları görenleri üzen görüntüler oluşturuyor. 20 yılı aşkın süredir ulusal firmalar tarafından işletilen taş ocakları, dağda devasa çukurlar meydana getirdi. Doğa harikası dağ, taş ocakları tarafından yok edilme tehlikesi ile karşı karşıya.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir