doğa yataks duru
       
5s dikey akın Mega Halı

Samsun’da Camide Binlerce Lira Bulundu

samsun-cami-26-haziran
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da Camide Binlerce Lira Bulundu Samsun’da bir kişi, camide bulduğu içinde 30 bin lira olan çantayı sahibine ulaştırdı

Samsun’un Çarşamba ilçesinde Hülya Gürler, cami şadırvanında bulduğu içinde 30 bin lira olan çantayı jandarma aracılığıyla sahibine teslim etti.

Terme ilçesinde yaşayan Gürler, Samsun’dan dönerken namaz kılmak için Çarşamba’daki Melik Camisi’ne gitti. Şadırvanda içinde 30 bin lira olan bir çanta bulan Gürler, jandarma karakoluna gidip çantayı görevlilere verdi.

KİME AİT OLDUĞU ÇIKTI
Jandarma tarafından yapılan araştırmada, çantanın Emin Kılıç’a ait olduğu belirlendi. Çanta, Dikbıyık Jandarma Karakol Komutanlığında Gürler tarafından Kılıç’a teslim edildi.

VİCDANIM RAHAT
Gürler, şadırvanda asılı çantayı bulduğunu belirterek, “Açıp içine baktığımda kimlik, bir miktar para ve kredi kartlarını gördüm. Çantanın sahibi bulundu. Vicdanım ve içim rahat edecek şekilde emaneti kendisine teslim ediyorum.” dedi.

TEŞEKKÜR EDERİM
Emin Kılıç ise Terme’de marketi bulunduğunu, kendisinin de namaz kılmak için camide durduğunu anlatarak, “Abdest alırken çantamı asmak zorundaydım. Ardından telefon geldi ve çantamı unuttum. Arabayı boşaltırken çantanın olmadığını fark ettik. Acele şekilde Melik Camisi’ne geldik ama çantanın olmadığını gördük. Dikbıyık Jandarma Karakol Komutanlığına başvurduk. Hülya hanıma davranışı için teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir