Samsun'da "büyü bozma" bahanesiyle dolandırıcılık ve gasp iddiası üzerine 4 kişi gözaltına alındı

Samsun'un Atakum ilçesinde "büyü bozma" bahanesiyle dolandırıcılık yapan 2 zanlı ile bu kişileri gasbettikleri öne sürülen 2 şüpheli gözaltına alındı.

Samsun’da otobüs güzergahlarına miting düzenlemesi Samsun’da otobüs güzergahlarına miting düzenlemesi

MUSKAYI KOYARKEN YAKALADI

İddiaya göre, Atakum ilçesinde yaşayan 33 yaşındaki S.A.B., bazı sorunlarından dolayı bir arkadaşı aracılığıyla, para karşılığında "büyü bozduğunu, muska yazdığını" iddia eden 86 yaşındaki K.K. ile telefonda görüştü. S.A.B, evinin bahçesine gömülen muskayı çıkarma bahanesiyle Amasya'dan Samsun'a gelen K.K'yi, yanında getirdiği muskayı kazdığı alana koyarken yakaladı.

PLAN YAPTILAR

Dolandırıldığını düşünerek verdiği parayı geri alan S.A.B, bulundukları evden K.K ve şoförü M.K'yi kovmasının ardından bir süre sonra, aynı kişiye 8 bin lira veren bir arkadaşının parasını da alabilmek adına plan yaptı. Bunalımda olduğunu bahane eden S.A.B'nin arkadaşı M.Ö, K.K ve M.K'nin planladıkları adresteki eve gelmesini istedi. M.Ö'nün buluştukları adreste daha önceden verdiği 8 bin lirayı istemesi üzerine iki grup arasında tartışma çıktı. Bunun üzerine K.K cebindeki nakit para ile birlikte banka kartlarını da vererek, polis merkezinin yolunu tuttu. K.K ve M.K, S.A.B ve M.Ö'den gasp edildiklerini iddia ederek şikayette bulundu.

4 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Atakum İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Bürosu ekipleri, S.A.B. ve M.Ö'yü "gasp", K.K. ile M.K'yi ise "nitelikli dolandırıcılık" yaptıkları gerekçesiyle gözaltına aldı. Emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen zanlılar, çıkarıldığı hakimlikçe serbest bırakıldı.

Emre ÖNCEL

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.