Samsun’da Bu Evler Kültürü Yaşatacak

samsun-ev1
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da Bu Evler Kültürü Yaşatacak Samsun’da Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, Kültür Evi’nin önemine değinerek, “Bu ev kültürümüzü yaşatacak” dedi

Samsun’un Salıpazarı İlçesi’nde Ahşap Kültür Evi’nin yapımı devam ediyor. Bereket Mahallesi Şehit İbrahim Yaman Parkı içerinde yapımı devam eden Kültür Evi şimdiden ilgi odağı olmayı başardı.

samsun ev 2 Samsun
TURİZME KATKI VERECEK
Kültür Evi’nde incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Halil Akgül,”Kültür Evimiz Salıpazarı tarihinde geçmişinden gelen kültürünü yansıtacak bir eser olacak. İlçemizin geçmişten günümüze tarihini ve kültürünü yaşatacak olan bu eser ilçe turizmine de katkı sağlayacaktır.İnşallah yakın zamanda tamamlayıp halkımızın hizmetine sunmayı düşünüyoruz. Belli bir yaşın üzerindeki insanlarımız buraya gelip gördüklerinde eminim ki çocukluklarını ya da gençliklerini hatırlayacaklar. Burası tam bir nostalji köşesi olacak. İnsanlarımız geçmişini bu evde bulacaktır.

samsun ev 4 Samsun

İLGİ ODAĞI OLDU
“Ahşap Kültür Evimiz 6 dönümlük Şehit İbrahim Yaman Parkı içersinde 2 katlı ve toplamda 240 metre kare olarak inşa edildi” diyen Başkan Akgül, “Özellikle gurbetten gelen vatandaşlarımızı ilgisini çeken Kültür Evimiz fotoğraf meraklılarının da ilgi odağı oldu.Yakın zamanda tamamlanacak olan bu eserimizi ve Salıpazarı ilçemizin diğer güzelliklerini görmeleri için herkesi Salıpazarı’na davet ediyorum” dedi.

samsun ev 3 Samsun


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir