doğa calven cemre
 
5s dikey akın bilgi

Samsun’da Bir Ailenin Yardım Çığlığı! ‘İnci’mize Nefes Olun’

Samsun'da-Bir-Ailenin-Yardım-Çığlığı!-'İnci'mize-Nefes-Olun'
Daha Fazla Göster

Samsun’da Bir Ailenin Yardım Çığlığı! ‘İnci’mize Nefes Olun’ Samsunlu Ceren-Cengiz Adıgüzel çifti, SMA Tip 1 hastası 3 aylık bebekleri İnci Melek’in tedavisi için ‘Lütfen sesimizi duyun’ çağrısında bulundu

Samsunlu Ceren-Cengiz Adıgüzel çiftinin, spinal musküler atrofi (SMA) teşhisi konulan 3 aylık bebekleri İnci Melek için valilik onayıyla başlatılan yardım kampanyası devam ediyor. Bebeklerinin bir an önce tedavi edilerek, sağlığına kavuşmasını isteyen Adıgüzel çifti “Tek umudumuz bu tedavi. Lütfen yardım edin” diyerek hayırseverlere seslendi.

1 Güncel2 Güncel

‘ZAMANLA YARIŞIYORUZ’
Samsunlu çiftin 3 ay önce dünyaya gelen İnci Melek Adıgüzel’e henüz 1 aylıkken SMA Tip 1 teşhisi konuldu. Valilik kanalıyla yardım kampanyası başlatıldığını belirten baba Cengiz Adıgüzel, “Benim kızım bu ilacı ne kadar erken alırsa o kadar iyi olur. Adeta zamanla yarışıyoruz. Bu süre bizim için çok uzun bir süre. Benim kızım erken tanı konuldu. Bu ilacı alırsa hayatı boyunca bu hastalığı hiç hatırlamayacak. 21 kiloya kadar bu ilacı almak zorunda” dedi.

3 Güncel

‘KIZIMIZA SAHİP ÇIKIN’
İki gün önce İnci Melek’in kalbinin durduğunu ve doktorların çabasıyla yeniden kalbinin atmaya başladığını kaydeden baba Adıgüzel, “Şu anda kızım İstanbul’da bir hastanede tedavi görüyor. Fakat Amerika’da gen tadavisi görmesi gerekiyor. Tedavi ücreti 2.4 milyar dolar. Bu ücreti tek başımıza karşılayabilmemiz mümkün değil. Tüm Samsunlular’dan kızıma sahip çıkmasını, İnci’mize nefes olmalarını istiyorum” dedi.

Merve İLHAN

04 inci melek Güncel

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir