doğa yataks cemre
 
5s dikey akın bilgi

Samsun’da Bayram Coşkusu!

Samsun'da Bayram Coşkusu!7ı
Daha Fazla Göster

Samsun’da Bayram Coşkusu! Samsun’da 30 Ağustos Zafer Bayramı, bugün gerçekleştirilecek etkinliklerle coşkuyla kutlanacak

WhatsApp Image 2021 08 29 at 18.19.38 Ana Manşet

Samsun’da, Valilik, belediyeler ve STK’ların düzenledikleri etkinliklerle 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. yıldönümü, coşku ve gururla kutlanacak.

WhatsApp Image 2021 08 29 at 18.19.22 Ana Manşet

TÖRENLER ANIT’TA BAŞLIYOR

Samsun Valiliği tarafından tarafından gerçekleştirilecek etkinlikler, saat 09.00’da Atatürk Anıtı’nda başlayacak. Onur Anıtı’na çelenk konularak, saygı duruşunda bulunulacak ve İstiklal Marşı okunacak. Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı burada Anıt Şeref Defteri’ni imzalayacak. Saat 09.30’da ise Samsun Valiliği’nde Tebrikat Töreni gerçekleştirilecek.

WhatsApp Image 2021 08 29 at 18.19.22 1 Ana Manşet

ETKİNLİKLER YAPILACAK

Saat 10.30’da Batıpark İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları Standı’nda başta Vali Dağlı olmak üzere, protokol üyeleri vatandaşların bayramını kutlayacak ve günün anlam ve önemine binaen konuşmalar gerçekleştirilecek. Program, öğrencilerin okuyacakları şiirler, spor gösterileri, halk oyunları, Garnizon Komutanlığı Bandosu’nun konseri ve tören geçişi ile son bulacak. Saat 19.30’da ise Ömer Halisdemir Çok Amaçlı Salonu’nda 30 Ağustos Zafer Bayramı Resepsiyonu yapılacak.

BELEDİLER DE HAREKETE GEÇTİ

Atakum Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda gerçekleştirilecek konserlerle zafer coşkusunu yaşatacak. 30 Ağustos saat 21.00’de sevilen halk müziği sanatçısı Selçuk Balcı ile ses sanatçısı İsmail Altunsaray en güzel şarkılarını Samsunlular için seslendirecek. Aynı zamanda diğer ilçe belediyeler de, etkinlikler düzenleyerek 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlayacak.

ADD’DEN FENER ALAYI

Atatürkçü Düşünce Derneği Samsun Şubesi ise bugün saat 11.00 de Atatürk Anıtı’nda çelenk sunumu yapacak, saat 19.30’da ise 56’lar mevkiindeki DSİ önünden Fener Alayı gerçekleştirilecek. ADD Samsun Şube Başkanı Işık Özkefeli, “Fener Alayımıza tüm Samsun halkı davetlidir. Bayrağını al sen de gel, bayramımızı coşku ile kutlayalım” dedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir