doğa calven cemre
       
5s izosam Mega Halı

Samsun’da Başkanın İsyanı!

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da Başkanın İsyanı! Kadifekale’de, AK Parti’nin yüzde 82 oyla sandıktan çıkmasında mahalle muhtarı ile birlikte etkili olan “mahalle başkanı” Hayrettin Balçın, Demir ve Aksu’yu suçlayarak, görevinden istifa etti.

Samsun’un İlkadım İlçesi’nde Kadıfkale AK Parti Mahalle Başkanı Hayrettin Balçın, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ile AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu’nun partiye zarar verdiğini öne sürerek
görevinden istifa etti.

2014 yılında İlkadım İlçesi Kadıfekale Mahallesi Başkanlığı’na getirilen ve her seçimde diğer mahallerde çıkan oy oranlarına fark atarak, AK Parti’yi yüzde 70-80’le oy kazandırılmasında etkili olduklarını
belirten Mahalle Başkanı Hayrettin Balçın, 2019 seçimlerinin kaybedilmesi ve Belediye Başkanlığı’na Necattin Demirtaş’ın gelmesinin ardından belediyedeki görevinden alındığını söyledi. Konuyu mahkemeye taşıyan Balçın, işe geri dönüş kararına rağmen işe alınmadığını Büyükşehir Belediye Başkanı Demir ve Aksu ile konuyla ilgili konuşmasına
rağmen olumsuz yanıt olduğunu öne sürdü.

12 mahallev 1 Ana Manşet

KENARA İTİLDİK
Seçimden sonra adeta kenara itildiklerini öne süren Balçın, “2014 yılında mahalle başkanlığına getirildim ve biz her seçinde bu mahalleyi birinci çıkardık. Bütün sandıklarımızda rakiplerimize yüzde 70 ve 80 oranında fark attık. Ama geçtiğimiz seçimde kaybettik. İlkadım Belediyesi’nde Zabıta Müdürlüğü’nde çalışıyordum. 3 yıldır işsizim. İşten çıkarıldım. Bize sahip çıkılmadı. 2014 yılında konuyla ilgili dava açtım. Mahkeme işe dönüş kararını verdi. Geri dönüşü kazandığımız halde işe geri alınmadık. Bu durumdan Büyükşehir Belediye Başkanı Demir’in ve İl Başkanı Aksu’nun da haberi var. Fakat seçimden sonra onlar bizi ellerinin tersiyle bir kenara itti” dedi.

12 mahallev 1 Ana Manşet

 

BU NASIL BİR SÖZ?..
Mustafa Demir ile konuyla ilgili görüştüğünü ancak, ‘İlkadım Belediyesi’nden ayrılan arkadaşları Büyükşehir’e almayacağız’ cevabını aldığını ifade eden Balçın, “Partiden uzaklaştıran söylemlerle karşı karşıya kaldık. Muhtarımızla birlikte çalışarakAK Parti’ye rekor oy kazandırdık. Demir onu Ladik’e sürdü. Vatandaş geliyor, muhtarı bulamıyoruz, yerinde Ladik’te ne yapıyor, diyor? Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir Ladik’e sürmüş. Bana ‘böyle bir şey var mı?’ diyor. Ben de anlamam diyorum. Bizi o’cu bu’cu diye lanse ediyorlar. Ben teşkilatçıyım. Bizi o’cu bu’cu diye lanse edip partiden uzaklaştırıyorlar” ifadelerini kullandı.

12 mahallev 3 Ana Manşet

 

DEMİR’E SÖZ GEÇMİYOR
AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu’nun da kendisini yanlız bıraktığını kaydeden Balçın,” Şimdi bir il başkanımız var, evlere şenlik ama bu şehrin İl başkanlığını da Mustafa Demir yapıyor. Ersan Aksu avukat ama Demir’e laf geçiremiyor. Mağdurum, benim gibi mağdur olan başka arkadaşlarda var. Yaklaşan 2023 seçimleri de var. Demir’in ne yapmaya çalıştığını anlayamadım. Mustafa Demir, AK Parti’nin kurucu üyesi ama yıkmaya çalışıyor. Bu işi çözemedim, ne yapmaya çalıştığını da anlamadım” dedi.

12 mahallev 2 Ana Manşet

HANGİ YÜZLE OY İSTERİZ?
“Teşkilatımızda huzursuz olan çok insan var. Bunların kimisi konuşamıyor, kimisi de bir şey yapamıyor” diyen Balçın, sözlerini şöyle tamamladı: “Ben Recep Tayyip Erdoğan için buradayım. Seçim geliyor, çalışmalar başlayacak. İnsanlardan hangi yüzle oy isteyeceğiz? Bu parti Mustafa Demir’in babasının partisi değil. Çıksana milletin karşısına ne işin var köylerde? 100 metre asfalt yaptırıp, o yaptığınla övünüyorsun. Bu yüzden şimdiki yönetim gidene kadar mahalle başkanlığından istifa ettim. Parti üyeliğimden istifa etmedim. Bunlar gittiğinde eskisi gibi çalışacağım. Cumhurbaşkanımız dik duruyor ama başkanlarımız onun gibi dik duramıyor. Bize insanlara yüksekten bakmayacak başkanlar lazım. İnsanları bu partiden uzaklaştırıyorlar. Vatandaş oy vermeyeceğini söylüyor. Mustafa Demir ile bu iş olmaz. Eğer Demir’i aday gösterirse, Samsun elimizden gider.

Dilber BAHADIR


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 2 hafta önce

    Kadifekaleden 6 numaralı otobüs geçerdi, sımtafa demir onu da aldı…