doğa yataks duru
       
5s dikey akın bilgi

Samsun’da Başkan Demir’e Ruhsat Şoku

ruhsat-12-hazırsn
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da Başkan Demir’e Ruhsat Şoku Bilirkişi heyeti, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Demir’in meclis kararı olmadan City Mall AVM’ye verdiği ruhsatın yönetmeliklere uygun olmadığı raporunu verdi

Samsun’un Atakum İlçesi’nde yapım aşamasından işletme ruhsatının alınmasına kadar pek çok sorunla karşılaşan City Mall AVM’ye meclis kararı olmadan ruhsat veren Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in uygulaması yönetmeliklere uygun bulunmadı.

samsun ruhsat 12 hazirann 1 Ana Manşet samsun ruhsat 12 hazirann 2 Ana Manşet

 

YÖNETMELİĞE UYGUN DEĞİL
Şehir Plancısı Zülfiye Mollahüseyinoğlu, Mimar Meltem Ak ve Harita mühendisi Musa Bolatbaş’tan oluşan bilirkişi heyeti, meclis kararı olmaksızın 6 Ocak 2020 tarihinde onaylanan mimari projenin, alışveriş merkezleri hakkındaki yönetmelik, planlı alanlar imar yönetmeliği ve otopark yönetmeliklerine uygun olmadığı kanaatini bildirdi.

İTİRAZ EDİLMİŞTİ
Eski Büyükşehir Belediye Başkanları Yusuf Ziya Yılmaz ve Zihni Şahin dönemlerinde verilmeyen ruhsatı, Mustafa Demir; Mimarlar Odası ve çeşitli STK’ların itirazlarına rağmen kendi inisyatifiyle vermişti. Bilindiği gibi Hülya İnce, Samsun 3. İdare Mahkemesi’nde Büyükşehir Belediyesi’nden davacı olmuştu. İnce’nin yanında Mimarlar Odası, Büyükşehir Belediyesi’nin yanında da müdahil vekili olarak Abdulvahap Çelik yer almıştı.

Merve İLHAN

 

 


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir